Vilniaus knygų mugė. „Kalba tarpcivilizacinėje komunikacijoje“

„Litexpo“ 3.2 konferencijų salė (Laisvės pr. 5, Vilnius)

Vasario 25-28 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius) vyks tradicinė Vilniaus knygų mugė, kurios renginiuose dalyvaus, diskusijose ir knygų pristatymuose savo mintimis dalinsis VDU bendruomenės nariai, akademikai, profesoriai.

Į elektroninio japonų–lietuvių ir lietuvių–japonų kalbų žodyno pristatymą kviečia jo sudarytojas, VDU Azijos studijų centro vadovas doc. dr. Aurelijus Zykas ir Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda.

Elektroninis japonų–lietuvių ir lietuvių–japonų kalbų žodynas, kurį sudaro daugiau nei 60 000 žodžių, yra pirmasis išsamus tokio tipo žodynas. Jame pateikiama abiejų kalbų terminų, jų galima ieškoti naudojantis elektronine, internete viešai prieinama sistema. Patogi platforma leidžia operatyviai surasti reikiamą žodį; kai kurie kultūros terminai yra iliustruoti.

Parengti žodyną paskatino aktyvėjantys Japonijos ir Lietuvos santykiai bei vis didesnis skaičius Japonijos specialistų Lietuvoje, kuriems toks žodynas bus naudingas dirbant: mokantis, verčiant tekstus. Taip pat žodynas pravers japonams, kurie mokosi lietuvių kalbos.

Apie VDU Vilniaus knygų mugėje

Apie japonų-lietuvių ir lietuvių-japonų kalbų žodyną

Žodyno tinklalapis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.