Vilniaus knygų mugė. Alfonso Motuzo monografijos „Žemaičių Kalvarijos Kálnų maldyno istorija, muzika ir apeigos“ pristatymas

„Litexpo“ 3 salė, VDU stendas Nr. 3.11 (Laisvės pr. 5, Vilnius)

Vasario 22-25 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5) vyks „Vilniaus knygų mugė 2018“, kurioje aktualiausias diskusijas ir knygų naujienas pristatys Vytauto Didžiojo universitetas. VDU stendas mugėje bus įsikūręs 3-oje „Litexpo“ salėje (Nr. 3.11).

Alfonso Motuzo monografijos „Žemaičių Kalvarijos Kálnų maldyno istorija, muzika ir apeigos“ pristatymas

Vasario 24 d., šeštadienis, 12 val., „Litexpo“ 3 salė, VDU stendas Nr. 3.11

Dažnas lietuvis, paklaustas, kas yra Žemaičių Kalvarijos Kálnai, vargu ar žinotų, ką sakyti. Žemaitis arba Žemaitijoje gyvenąs lietuvis atsakytų – tai Šiaurės Vakarų Žemaitijoje esanti garsi Žemaičių Kalvarijos katalikų šventovė ir apylinkėse paplitusi ypatinga pamaldumo praktika – Kalvarijų Kryžiaus kelias. Žemaitis nemirs, jei per šermenis ar mirusiųjų minėjimus nebus melsti, giedoti ir dūdomis nupūsti ar kanklėmis nukankliuoti Kálnai. Kas tie Kálnai? „Kálnai“ – maldynas, kurio turinį sudaro Žemaičių Kalvarijos 19-os stočių, 20-ies vietų Kryžiaus keliui apvaikščioti, gavėnios meto (ypač Didžiosios savaitės) bei per šermenis ir mirusiųjų minėjimus mirusiesiems pagerbti skirtos maldos ir giesmės, „apipintos“ įvairiomis apeigomis ir papročiais.

„Vilniaus knygų mugės“ programa

„Vilniaus knygų mugės“ tinklalapis