Vieša paskaita „Izraelio nacionalinio saugumo koncepcijos kaita ir tęstinumas“

VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas (V. Putvinskio g. 23-412, Kaunas)

Rugsėjo 12 dieną, trečiadienį, VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete viešės prof. Dima Adamsky, kuris 14.30 val. skaitys viešą paskaitą „Izraelio nacionalinio saugumo koncepcijos kaita ir tęstinumas“ (V. Putvinskio g. 23, 412 aud.).

Prof. D. Adamsky dirba Herzlijos tarpdisciplininiame centre, privačiame, ne pelno siekiančiame Herzlijos tyrimų koledže Izraelyje. Jis yra žymus mokslininkas tarptautinio saugumo srityje.

Profesorius yra Herzlijos tarpdisciplininio centro bakalauro programos, kuri rengia ekspertus sprendimų priėmimo, strateginės analizės ir ilgalaikio planavimo srityse, vadovas, Harvardo universiteto doktorantūros komiteto narys, Kolumbijos universiteto karo ir taikos tyrimų instituto, Norvegijos gynybos studijų instituto narys.

Jo tyrimų laukas apima tarptautinį saugumą, strategines studijas, kultūros, kaip esminio tarptautinių santykių komponento, karinę mintį, branduolinę strategiją, JAV, Rusijos ir Izrelio nacionalinio saugumo politiką. Šia tematika publikuoti profesoriaus straipsniai leidiniuose „Foreign Affairs“, „Journal of Strategic Studies“, „Intelligence and National Security“, „Studies in Conflict and Terrorism“, „Journal of Cold War History“, „Defense and Security Studies“. Prof. D. Adamsky taip pat prisidėjo kuriant bei redaguojant knygas apie šiuolaikinę karinę ir tarptautinę istoriją. Jo publikuotos knygos „Operacija Kavkaz“ (hebrajų kalba) ir „Kariuomenės inovacijų kultūra“ (anglų/ hebrajų kalbomis) pelnė metų knygų (2006 ir 2012 m.) nominacijas už geriausius akademinius darbus, susijusius su Izraelio saugumu.

Be savo akademinės karjeros, dirbdamas Izraelio gynybos ministerijoje, prof. D. Adamsky atliko žvalgybos analizę ir strateginį politikos planavimą. Pastaruoju metu jis dirbo komiteto sekretoriaus padėjėju, atsakingu už Izraelio nacionalinio saugumo koncepcijos formavimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.