Ukrainos centro atidarymas VDU Švietimo akademijoje

VDU Švietimo akademija (T. Šečvenkos g. 31, Vilnius)

Šį šeštadienį, birželio 11 d. kviečiame dalyvauti Ukrainos centro atidaryme! Vilniuje esančioje Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijoje (T. Ševčenkos g. 31) oficialiai duris atvers Ukrainos centras, skirtas ukrainiečių bendruomenei Lietuvoje.

Ukrainos centro steigimą inicijavo Lietuvos ir Ukrainos pirmosios ponios, siekdamos sukurti ukrainiečių bendruomenei Lietuvoje skirtą atvirą kultūros, švietimo ir bendruomeninių paslaugų erdvę.

Centras įkurtas bendromis Lietuvos Respublikos Prezidentūros, Ukrainos ambasados Lietuvoje ir Vytauto Didžiojo universiteto pastangomis.

Ukrainos centro atidaryme nuskambės Ukrainos pirmosios ponios Olenos Zelenskos sveikinimas.

Simbolinę atidarymo juostelę perkirps Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė, Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta ir VDU rektorius prof. Juozas Augutis.

Atidarymo metu vyks koncertas, kuriame skambės ukrainietiška muzika. Ant scenos pasirodys dainininkės Olena Enko ir Alina Orlova, Kyivo aktorių kvartetas, pianistas virtuozas Evgeny Khmara, akordeonistas Vytenis Danielius.

Renginio programa:

11.30 val. ukrainiečių vaikų meno projekto su dailininke Sigute Chlebinskaite pristatymas

12.30 val. bandūrininkės Alla Cheres pasirodymas

12.50 val. simbolinės atidarymo juostelės perkirpimo ceremonija

13.00 val. oficiali atidarymo ceremonija ir šventinis koncertas

14.00 val. savanorystės organizacijų mugė ir vaišės

Відкриття Українського центру

Запрошуємо на відкриття Українського центру в суботу, 11 червня.

Український центр у Литві офіційно відкриє свої двері в Академії освіти Університету Вітовта Великого (VDU) у Вільнюсі для всіх українців за адресою T. Ševčenkos g. 31.

Cтворення центру ініціювали перші леді Литви та України, маючи на меті створити відкритий простір для культури, освіти та громадських послуг для української громади Литви.

Центр створено спільними зусиллями Президентури Литовської Республіки, Посольства України в Литві та Університету Вітовта Великого.

Під час церемонії відкриття прозвучать привітання від першої леді України Олени Зеленської.

Символічну стрічку відкриття переріжуть перша леді Литви Діана Науседєне, посол України в Литві Петро Бешта та ректор Університету Вітовта Великого професор Юозас Аугутіс.

Під час відкриття відбудеться концерт української музики. На сцені виступлять співачки Олена Єнько та Аліна Орлова, Київський квартет акторів, піаніст-віртуоз Євген Хмара, акордеоніст Вітеніс Даніеліус.

Програма заходу:

11.30 – презентація українського дитячого мистецького проекту з художницею Сігуте Хлебінскайте

12.30 – виступ бандуристки Алли Черес

12.50 – символічне перерізання стрічки