Tarptautinė mokslinė konferencija „Religinės bendruomenės migracijos amžiuje: iššūkiai, patirtys ir galimybės“

Vytauto Didžiojo universitetas

Vytauto Didžiojo universiteto mokslinių tyrimų klasteris „Bažnyčios santykiai su valstybe ir visuomene Lietuvoje“ spalio 24-25 d. kviečia dalyvauti tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Religinės bendruomenės migracijos amžiuje: iššūkiai, patirtys ir galimybės“.

Migracija yra neatsiejama pasaulio istorijos – kaip ir šiuolaikinio pasaulio – dalis, daranti įtaką politikai, ekonomikai, visuomeniniam gyvenimui, o taip pat ir religinėms bendruomenėms.

Geopolitinė Lietuvos padėtis tarp Rytų ir Vakarų, nepriklausomo vystymosi ir daugybės okupacijų laikotarpiai lėmė tai, kad Lietuvos visuomenė ir jos religinės bendruomenės turi turtingą su migracija susijusių patirčių paveldą. 1990 m. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, tapus Europos Sąjungos ir Šengeno erdvės nare, migracijos keliami iššūkiai tapo neatsiejamais visuomenės diskusijų bei politikos formuotojų priimamų sprendimų objektais. Šiais vertybinių orientyrų pliuralizmo laikais religinių bendruomenių pozicija migracijos keliamų iššūkių atžvilgiu, jų istorinė patirtis tampa ypač aktuali tiek Lietuvos, tiek kitų šalių plačiosioms ir akademinėms bendruomenėms.

Konferencijoje kviečiami dalyvauti religijotyrininkai, teologai, istorikai, politologai, sociologai, kultūrologai, viešosios komunikacijos tyrėjai, menotyrinkai, tyrinėjantys Bažnyčios, migracijos ir religinių bendruomenių, diasporų istoriją ir šiuolaikinius procesus.

Konferencijos pranešimų kalbos: anglų ir lietuvių. Pranešimų trukmė – 20 min.

Konferencijai siūloma rengti pranešimus, aktualizuojančius šias tematikas ir jų aspektus:

  • Migracijos ir diasporos teologija bei ekleziologija.
  • Migracija ir religinių bendruomenių struktūrų raida (istorija ir šiuolaikinės patirtys)
  • Religija/religinės praktikos migracijos procese.
  • Diasporos sielovada: istorija ir šiuolaikinių technologijų atveriamos galimybės.
  • Migrantų religingumas ir etninės tapatybės kaita integracijos procese.
  • Religinis menas ir migracijos patirtys.

Norintys dalyvauti kviečiami siųsti pranešimų temas ir tezes iki 2019 m. birželio 15 d. el. pašto adresu inga.puidokiene@vdu.lt.

Konferencijos skelbimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.