Tarptautinė konferencija „Japonijos studijų išteklių (g)lokalizacija“

Vytauto Didžiojo universitetas

VDU Azijos studijų centras kartu su „Global Japan Office“ rugsėjo 12-15 dienomis kviečia nepraleisti 29-osios tarptautinės Europos Japonijos studijų išteklių specialistų asociacijos (EAJRS) konferencijos, kurios tema šiais metais yra „Japonijos studijų išteklių (g)lokalizacija“ (“(G)localizing Japanese Studies Resources”).

Į konferenciją atvyksta 97 dalyviai iš Japonijos, Kinijos, JAV, Kanados, Indijos, Prancūzijos, Šveicarijos, Vokietijos, Suomijos, Švedijos, Danijos, Belgijos, Norvegijos, Slovėnijos ir kt. šalių. Kaune įvyksianti konferencija bus pirmoji, kurią ši asociacija suorganizuos Baltijos šalyse.

Pagrindinis dėmesys konferencijos metu bus skiriamas išteklių pri(si)taikymui prie vietos vartotojo globaliame kontekste. Atsižvelgiant į tai, kad šiais metais konferencija organizuojama Kaune – mieste, turinčiame glaudų santykį su Čiune Sugihara, gelbėjusiu žydų gyvybes 1939-40 m., dalis konferencijos skiriama japonistikos resursams susijusiems su Antruoju pasauliniu karu.

EAJRS yra viena didžiausių japonistikos specialistus vienijančių organizacijų pasaulyje, kuri ypatingą dėmesį skiria japonologijos išteklių kaupimui, kūrimui, valdymui ir sklaidai. Kasmetinės jos konferencijos vyksta nuo 1994 m., daugiausia Vakarų Europos valstybėse, ir sutraukia šimtus specialistų iš viso pasaulio: ne tik Europos ir Japonijos, bet ir iš Australijos, Amerikos bei Azijos valstybių.

Konferencijos programa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.