Susitikimas su rašytoju Arvydu Juozaičiu

VDU Leonido Donskio biblioteka (V. Putvinskio g. 23, I a., Kaunas)

Rugsėjo 28 d., penktadienį, 14 val., VDU Leonido Donskio bibliotekoje (V. Putvinskio g. 23, I a.) vyks susitikimas su rašytoju, filosofu, Atgimimo Sąjūdžio pirmeiviu Arvydu Juozaičiu. Renginio metu bus pristatyta šiais metais išleista A. Juozaičio knyga „Tėvynės tuštėjimo metas“ ir vyks skaitymai iš būsimos knygos „Kaunas – Lietuvai“.

Arvydas Juozaitis yra rašytojas, filosofas, publicistas, visuomenės ir politikos veikėjas, sportininkas, humanitarinių mokslų daktaras, parašęs ne vieną dešimtį knygų. Sukūrė istorinę literatūrinę „Baltijos trilogiją“: „Karalių miestas be karalių“ (I. Simonaitytės premija), „Ryga – niekieno civilizacija“ (Baltijos Asamblėjos premija), „Klaipėda – Mėmelio paslaptis“.

„Tėvynės tuštėjimo metas“ – knyga takoskyra, kurią A. Juozaitis rašė 17 metų. Joje sudėtos esė, rašytos išgyvenant nūdienio Lietuvos valstybingumo zenitą ir valstybingumo nuosmukį. Karčioji mūsų gyvenimo tiesa – iki šiol neregėtai gausus jaunosios lietuvių kartos emigravimas iš Tėvynės suprantamas kaip nacionalinės idėjos krizė. Ar Lietuva išliks išgyvendama ir Europos tapatumo nuosmukį? Kur tie šaltiniai, iš kurių galime semtis jėgų spartėjančiam Tėvynės nykimui sustabdyti? Vėl pradėti gimdyti, dauginti gyvenimą nepaisant nieko – ar ne to prašo iš mūsų ir „Tautiška giesmė“, mūsų himnas?

Renginio plakatas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.