Sugiharos savaitės renginiai

žr. programą

Sugiharos savaitė, vyksianti 2017 m. rugsėjo 2-9 d. Kaune – pirmą kartą organizuojamas renginių ciklas, skirtas įamžinti japonų diplomato Čiunės Sugiharos atminimą. Ši istorinė asmenybė 1939-1940 m. gyveno Kaune ir kartu su olandų konsulu Jan Zvartendijk čia išdavė „Vizas gyvenimui“, išgelbėjusias ne mažiau kaip 6000 žydų gyvybių.

Sugiharos savaitė naujai suvienija lietuvių, japonų ir žydų tautas Sugiharos istorijoje ir visų įvykių epicentre, t. y. Kaune. Jame trijų tautų menininkai susitinka bendruose kūrybiniuose projektuose, o mokslininkai diskutuoja apie laikmetį autentiškose to meto Kauno erdvėse. Pristatant Sugiharos istoriją, kauniečiai taip pat bus supažindinti su Japonijos kultūra, kurioje Sugihara užaugo ir kur formavosi jo požiūris, bus pristatyti regimieji Japonijos pėdsakai Kaune ir vyks diskusijos apie humanizmo bei tolerancijos vertybes.

Renginių programoje įvairiose Kauno erdvėse numatomi muzikiniai koncertai, simpoziumas, viešos paskaitos, parodos, kūrybinės dirbtuvės ir kiti renginiai.

Tarp renginio organizatorių bei partnerių yra Japonijos ambasada Lietuvoje, Kauno miesto savivaldybė, Sugiharos fondas „Diplomatai už gyvybę“, Salonas „Jaukūs namai“, Kyumeikan mokykla, Global Japan Office, viešbutis „HOF Hotel“ ir kiti.

Preliminari renginio programa

Daugiau informacijos apie Sugiharos savaitę galite rasti oficialiame renginio „Facebook“ puslapyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.