Rauzos Jeralijevos paveikslų parodos atidarymas

Vytauto Didžiojo universitetas (Gedimino g. 44)

Gegužės 22 dieną, trečiadienį, 14 val. Vytauto Didžiojo universitete (Gedimino g. 44) vyks menininkės iš Kazachstano, Rauzos Jeralijevos, paveikslų parodos atidarymas.

Parodoje bus pristatomi 28 darbai, kuriuos 82 metų menininkė sukūrė skirtingais gyvenimo etapais. Tai – aliejiniai tapybos portretai, peizažai, natiurmortai, abstrakčios kompozicijos, taip pat nacionaliniu Kazachstano stiliumi nudažyti paveikslai.

Menininkė baigė Almatos N. Gogolio meno mokyklą, jos dėstytojai ir mentoriai buvo išskirtiniai Kazachstano dailės meistrai: Aishos Galimbaeva, Kanafiya Telzhanov ir kt.

Ankstyvuoju kūrybos periodu Rauza Jeralijeva buvo susidomėjusi keramika, vėliau – dizaino projektais ir darbais, bet jos mėgstamiausia veikla išliko tapyba. Mėgstamiausias menininkės žanras – natiurmortas.

Patraukliai ir spalvingai tapomi prinokę obuoliai, persikai ir apelsinai, sultingos vynuogių kekės, raudonos ir žaliosios paprikos. Kritikų teigimu, menininkė žino kaip pamatyti grožį ir spalvą mus supančioje gamtoje ir kasdieninėje aplinkoje.

Paroda veiks iki gegužės 28 d.