Prof. Gintauto Mažeikio kurso „Mokslo filosofija ir metodologija“ vieša paskaita

VDU daugiafunkcis mokslo ir studijų centras (V. Putvinskio g. 23, 313 aud.)

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Filosofijos ir socialinės kritikos katedros vedėjas prof. Gintautas Mažeikis mano kviečia dalyvauti viešose „Mokslo filosofija ir metodologija“ paskaitose (registracija nereikalinga). Paskaitos vyks sausio 11 d. ir 18 d.. Vieta: VDU daugiafunkcis mokslo ir studijų centras (V. Putvinskio g. 23, 313 aud.) nuo 11.00 iki 17.45 val. (Kaunas). Pirmos paskaitos temos: epistemologija, mokslas ir magija, mokslas ir biurokratija, naujasis empiriokriticizmas, neoklasikinė epistemologija

Šį kartą didžiausias dėmesys bus skiriamas epistemologijų slinkčiai (angl. epistemological shift) ir paradigmų kaitai. Koks yra santykis tarp epistemologinės ir paradigminės mokslo kaitos.

Paskaitos metu bus aptariamos M. Foucault ir jo diskusijos apie mokslo ir magijos skirtį XVI-XVII amžiais. Pirma valanda bus skirta Mokslo ir magijos komparatyvistikai. Taip pat bus aptariamas  ir neokantininko E. Cassirerio požiūrsį į magijos, mito, religijos, meno ir mokslo skirtį. Vis dėlto pagrindinis dėmesys bus skirtas epistemologijos būklei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.