Penktasis tarptautinis Baltarusijos tyrinėtojų kongresas

Kaunas (žr. programą)

Spalio 2–4 d. Kaune vyks vienas didžiausių akademinių ir ekspertinių renginių, kurį tradiciškai organizuoja politinių tyrimų institutas „Politinė sfera“ – penktasis tarptautinis Baltarusijos tyrinėtojų kongresas.

Į Kauną suvažiuos apie 450 mokslininkų iš 22 valstybių – JAV, Italijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Gruzijos, Ukrainos, Lenkijos, Rusijos, Moldovos ir kitų šalių. Kongreso metu jie aptars savo tyrimų, susijusių su Baltarusija, rezultatus.

Kongreso darbas vyks Vytauto Didžiojo universiteto erdvėse. Mokslininkų dėmesio centre atsidurs ne tik Baltarusija, bet ir visas Vidurio ir rytų Europos regionas. Platus problemų spektras ekonomikos, politikos, tarptautinių santykių, istorijos, lingvistikos, kultūros srityse bus nagrinėjamas tris dienas.

Kongreso metu taip pat bus įteiktas apdovanojimas už geriausią mokslinę publikaciją trijose srityse – istorijos, socialiniuose-politiniuose ir humanitariniuose moksluose. Pretendentų sąrašas jau paskelbtas.

„Politinės sferos“ direktorius Andrej Kazakevič pabrėžė, kad šiemet ypatingas dėmesys bus sutelktas į regiono saugumo problemas. Tai susiję su aktualiais procesais posovietinėje erdvėje – įvykiais Ukrainoje, įtampa tarp Rusijos ir Vakarų. Šiais klausimais bus diskutuojama keliose mokslinėse specialistų grupėse (angl. panel). Taip pat bus kalbama ir apie Eurazijos integraciją, migraciją Baltarusijoje ir regione.

Itin pasiteisino ir jau tradicine tapusios atskiros sekcijos, skirtos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijai, darbas. Joje susirinks daug istorikų, kurie, kaip visada, įsijungs į produktyvias ir akademiškas diskusijas. Kitos sekcijos bus skirtos ekonomikos plėtrai, Naujųjų ir Naujausiųjų laikų istorijai, literatūrai, kultūrai, kalbai, religijai ir intelektualinei tradicijai Baltarusijoje.

Kongrese numatoma sulaukti humanitarinių ir socialinių-politinių sričių mokslininkų iš įvairių valstybių, kurie sukurs platformą efektyviam tarptautiniam bendradarbiavimui ir diskusijoms.

Dalis renginių vyks VDU mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28).

Išsami renginio programa

Apie kongresą

2010 metais Lietuvos ir Baltarusijos visuomenininkai įsteigė Tarptautinį Baltarusijos tyrinėtojų kongresą. Tai vienas reprezentatyviausių mokslinių ir ekspertinių renginių, kuriame dalyvauja visi pagrindiniai analitiniai centrai, dirbantys politinėje, visuomeninėje ir kultūrinėje srityse.

Kongresas – puiki galimybė plėtoti naujų tyrimų ir visuomeninių projektų idėjas, keistis nuomonėmis ir įžvalgomis, užmegzti ryšius su mokslininkais ir ekspertais iš Baltarusijos ir kitų valstybių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.