Nacionalinė lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų konferencija „Atnaujintas lietuvių kalbos ir literatūros mokymo(si) turinys ir kompetencijų ugdymas 9-12 klasėse: idėjos, galimybės, patirtys“

Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija (Taikos g. 81, Vilnius)

2022 m. gruodžio 9 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademija ir Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija kviečia dalyvauti nacionalinėje lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų konferencijoje „Atnaujintas lietuvių kalbos ir literatūros mokymo (si) turinys ir kompetencijų ugdymas 9-12 klasėse: idėjos, galimybės, patirtys“.

Konferencijoje kviečiame dalyvauti lietuvių kalbos ir literatūros mokytojus, dalintis idėjomis, savo praktine patirtimi, kuri galėtų būti naudinga, ruošiantis dirbti pagal atnaujintą lietuvių kalbos ir literatūros mokymo(si) turinį 9–12 klasėse.

Konferencijos tikslas – dalintis lietuvių kalbos ir literatūros mokymo(si) 9–12 kl. turinio atnaujinimo idėjomis, praktine kompetencijų ugdymo patirtimi, aptarti ugdymo turinio atnaujinimo galimybes planuojant ir organizuojant ugdymo procesą.

Darbo organizavimas konferencijoje. Plenarinėje dalyje bus skaitomi Lietuvių kalbos ir literatūros bendrosios programos (2022) rengėjų mokslininkų, literatūrologų, lingvistų, edukologų bei asociacijų atstovų pranešimai. Praktinėje dalyje, kur darbas vyks sekcijomis, bus skaitomi lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų pranešimai.

Pranešimų trukmė: plenarinių – 20 min., praktinių 10–15 min.

Galimos praktinių pranešimų temos, orientuojantis į programoje numatytų kompetencijų ugdymą:

• Atidus teksto skaitymas
  • Ilgasis teksto skaitymas
  • Tekstai ir kultūros kontekstai
  • Tekstų lyginimas
  • Savarankiškas skaitymas
  • Literatūra ir kitos medijos
  • Tekstų kūrimas
  • Šiuolaikinės komunikacijos formos ir būdai
  • Kūrybiniai darbai
  • Tiriamieji darbai
  • Ugdymo turinio pritaikymas (diferencijavimas, individualizavimas, suasmeninimas)
  • Mokytis padedantis vertinimas

Konferencija vyks kontaktiniu būdu Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijoje, Taikos g. 81. Atsižvelgiant į COVID-19 pandemijos situaciją, galimas konferencijos organizavimas mišriuoju būdu. Konferencijos programa bus paskelbta iki lapkričio 21 d.

Skaitančių pranešimus dalyvių registracija vyks iki lapkričio 14 d.

Kitų konferencijos dalyvių registracija vyks iki gruodžio 6 d. (ji gali būti baigta anksčiau, užsiregistravus maksimaliam galimų priimti dalyvių skaičiui).

Registruotis ir siųsti anketas (žr. toliau) prašytume el. paštu mbglietuviu.nt@gmail.com

Konferencijos pranešėjams ir dalyviams bus išduodami VDU Švietimo akademijos Profesinio tobulinimo instituto kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai

Konferencijos organizatoriai:

Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademija

Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija

Konferencijos partneriai:

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų sąjunga

Vytauto Didžiojo universiteto Profesinio tobulinimo institutas

Konferencijos pranešėjo/dalyvio anketą siųsti el. paštu mbglietuviu.nt@gmail.com.

Informuojame, kad renginyje gali būti filmuojama ir/ar fotografuojama ir Jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.