Mokymai VDU darbuotojams „Komercializuojamais moksliniais tyrimais grįstų projektų rengimas ir valdymas“

Vytauto Didžiojo universitetas (K. Donelaičio g. 52 - 403 aud., Kaunas)

Birželio 15 d. 9:00–17:00 val. VDU darbuotojus kviečiame dalyvauti mokymuose „Komercializuojamais moksliniais tyrimais grįstų projektų rengimas ir valdymas“. Mokymus veda VDU Mokslo ir inovacijų departamento direktorius dr. D. Milčius. Mokymų metu dalyviai bus supažindinti su komercializuojamais moksliniais tyrimais grįstų projektų rengimu bei jų valdymu. Atrasime, kaip mokslines idėjas paversti vertingomis technologijomis ar produktais rinkoje. Mokymai vyks VDU, K. Donelaičio g. 52, 403 auditorijoje, Kaune.

Atliekant mokslo tiriamuosius darbus, sėkmės atveju yra sukuriami įvairūs inovatyvūs produktai ar naujos technologijos. Dažnai šios inovacijos yra pradiniuose technologijos parengties lygmenyse, todėl norint jas sėkmingai pateikti rinkai, reikia išmokti jas apginti nuo galimo nesąžiningo kopijavimo, taip pat reikalingas finansavimas papildomiems tyrimams, galimybių studijų parengimui, įvairaus lygmens prototipų gamybai ir pristatymui galimiems galutiniams vartotojams. Visos šioms veikloms paprastai reikalingi nemaži tiek finansiniai, tiek žmogiškieji ištekliai. Sėkmingai parengta projekto paraiška gali suteikti trūkstamas lėšas ir padėti suburti reikalingų partnerių komandą.

Mokymų metu siektini uždaviniai:

• Kaip atpažinti vertingas inovacijas?
  • Kaip apsaugoti vertingas idėjas, technologijas ir produktus panaudojant patentavimą?
  • Kokie yra mokslinių projektų tipai ir galimi finansavimo šaltiniai?
  • Kaip parengti sėkmingą projekto paraišką?
  • Kaip sėkmingai įgyvendinti moksliniais tyrimais grįstą projektą?

Norinčius dalyvauti, kviečiame registruotis.

#Transform4Europe

Ši veikla finansuojama 2021-2027 metų Europos Sąjungos fondų ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo „Naujos kartos Lietuva“ priemonės lėšomis ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Projektas ”VDU tarptautinio konkurencingumo stiprinimas Europos universitetų Transform4Europe aljanso tinkle” (Nr. 10-005-P-0005).