LR savivaldybių tarybų rinkimų nakties II turo diskusija

VDU

Kovo 17 d., sekmadienį, Lietuvoje vyks savivaldybių rinkimų antrasis turas – šia proga internete jau antrą tiesioginę transliaciją surengs Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ir Vilniaus politikos analizės instituto (VPAI) ekspertai, kurie rinkimų naktį analizuos ne tik naujausius rezultatus, bet ir savivaldos ateities iššūkius.

Diskusijose analitikai aptars laimėjusius merus, komitetų sėkmę, jaunimą politikoje, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir kitų miestų situaciją, gerovę regionuose, nepotizmo problematiką, merų kadencijų ribojimą ir daug kitų klausimų. Ekspertai dėmesį skirs ne tik išrinktiems politikams, bet ir juos renkantiems rinkėjams – kokį piliečio portretą atskleidžia šie rinkimai, kokie lūkesčiai formuojami merams ir ar dabartinė savivalda pajėgi juos patenkinti.

Politologas, VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas prof. dr. Šarūnas Liekis teigia, jog pakartotinis rinkimų etapas taps kovos tarp asmenybių lauku. „Vilnius, Klaipėda, Varėna ir kitos vietovės taps asmenybių ir jų vizijų, skirtingų politinių kultūrų susidūrimu. Tačiau pagrindinės tendencijos išryškėjo pirmame etape, kuriame matėsi komitetų ir jų atstovų  pranašumas ir, kita vertus, rinkėjų nusivylimas politinių partijų siūlomais sprendimais ir partinės oligarchizacijos tendencijomis“, – analizuoja prof. Š. Liekis.

„Pirmasis savivaldos rinkimų turas pateikė dalį atsakymų ir paskatino susimąstyti apie mūsų partinės sistemos būklę, piliečių aktyvumą balsuojant, galimą merų kadencijų ribojimą ir kitus aktualius klausimus. Tačiau dalis klausimų dar laukia atsakymų, kurie paaiškės antrajame ture. Laukdami, kuo baigsis kovos dėl mero posto ten, kur prireikė antrojo turo, žiūrovams pasiūlysime ne tik karščiausių rezultatų analizę, tačiau ir ekspertinį žvilgsnį į konkrečių miestų bei rajonų situaciją, tam, kad taptų aiškiau, su kokiais iššūkiais susidurs naujai išrinkta savivalda“, – žada VPAI Medijų analizės programos vadovas Donatas Puslys.

Renginyje diskutuos VDU ir VPAI ekspertai: prof. dr. Lauras Bielinis, doc. dr. Jurga Bučaitė-Vilkė, Virginija Būdienė, Algis Davidavičius, prof. dr. Artūras Grebliauskas, doc. dr. Jūratė Imbrasaitė, dr. Ignas Kalpokas, prof. dr. Algis Krupavičius, prof. dr. Antanas Kulakauskas, doc. dr. Visvaldas Legkauskas, prof. dr. Šarūnas Liekis, prof. Audronė Nugaraitė, doc. dr. Andžej Pukšto, dr. Gintaras Šumskas, Vigilija Žiūraitė ir studentai Gertrūda Čepulytė bei Žygimantas Menčenkovas.

Diskusijos moderatoriai – VPAI Medijų analizės programos vadovas Donatas Puslys ir VDU Politologijos katedros lektorius Mindaugas Norkevičius.

Rinkimų nakties diskusija kovo 17 d., sekmadienį, nuo 21 val. bus tiesiogiai transliuojama socialiniame tinkle „Facebook“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.