Konferencija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XVIII amžiuje. Giminė. Bendrija. Grupuotė“

Valdovų rūmų muziejaus biblioteka (Katedros a. 4, Vilnius)

Gruodžio 5-6 d. Lietuvos istorijos institutas, Vytauto Didžiojo universitetas ir Nacionalinis muziejus, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) Valdovų rūmai organizuoja XVIII-ąją tarptautinę konferenciją „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XVIII amžiuje. Giminė. Bendrija. Grupuotė“.

Tarpasmeninės komunikacijos ir mainų tinklai – formalūs ir neformalūs ryšiai – būdingi visoms visuomenėms. Kai kurie iš šių tinklų yra iš esmės „horizontalūs“, jungiantys tokio pat statuso ir galios veikėjus, kiti – „vertikalūs“, siejantys nelygius veikėjus asimetriškuose hierarchijos ir priklausomybės santykiuose. Ryšiai tarp individų kartu yra instrumentai, padedantys pasiekti grupės tikslus, komunikacijos būdu perduodant grupės narių siekius, poreikius, lūkesčius. Tradicinės, aštuonioliktosios XVIII a. LDK istorijos tyrinėtojų konferencijos dėmesio centre – vertikalūs ir horizontalūs XVIII a. visuomenės ryšiai, aprėpiantys tiek luominius, politinių grupuočių, klientūros sistemos, tiek ir šeimos, giminystės, religinio, regioninio ar pareigybinio solidarumo aspektu.

Konferencijoje dalyvaus VDU Švietimo akademijos istorikai.

2019 m. gruodžio 5 d. konferencija vyks Valdovų rūmų muziejaus bibliotekoje. Gruodžio 6 d. konferencija vyks Lietuvos istorijos institute.

Konferencijos programa.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.