Konferencija „Kalbos ir terminologijos technologijos“

LR Seimo III rūmų konferencijų salė (Gedimino pr. 53, Vilnius, įėjimas iš fontano pusės)

Birželio 7 d. LR Seime vyks 9-oji Lietuvių terminologijos forumo konferencija „Kalbos ir terminologijos technologijos“, kurioje pranešimą skaitys ir VDU Intelektualių sistemų laboratorijos vadovas Darius Amilevičius bei VDU docentas Andrius Utka.

Mokslininkų pranešimo tema – „Dirbtinis intelektas ir kalbos technologijos. Ar mašina jau geba suprasti rašytinę ir sakytinę žmogaus kalbą?“.

Konferencijoje taip pat bus skaitomi pranešimai apie „E. kalbą“ – modernizuotą lingvistinių e. išteklių sistemą, vertimo robotus, šnekos atpažinimo technologijas, LR terminų banką ir kitus klausimus. Dalyviai taip pat diskutuos, kur kalbą veda technologijos – ko iš jų tikisi ir ką joms pasiūlyti gali terminologai.

Konferencija vyks birželio 7 d., nuo 9 val., Vilniuje, III Seimo rūmų konferencijų salėje, Gedimino pr. 53 (įėjimas iš fontano pusės).

Renginį organizuoja LTF koordinavimo grupė, EK Vertimo raštu generalinio direktorato (VRGD) Lietuvių kalbos departamentas, LR Seimo kanceliarija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija, ES Tarybos generalinio sekretoriato Vertimo raštu direktorato Lietuvių kalbos skyrius.

Konferencijos programa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.