Koncertas, skirtas prof. Kaziui Stonkui atminti

Kauno valstybinė filharmonija (E. Ožeškienės g. 12, Kaunas)

Sausio 30 d., sekmadienį, 17 val. VDU Muzikos akademija kviečią į koncertą, skirtą profesoriui Kaziui Stonkui atminti. Koncertas vyks Kauno valstybinės filharmonijos didžiojoje salėje (E. Ožeškienės g. 12, Kaunas).

2021 metų gruodžio 10 dieną netekome vieno ryškiausių Lietuvos akordeonistų, VDU Muzikos akademijos profesoriaus, akordeono katedros vedėjo, Lietuvos nacionalinės akordeonistų sąjungos prezidento, Pasaulio akordeonistų konfederacijos CIA (Confédération Internationale des Accordéonistes) muzikos komiteto nario Kazio Stonkaus.

K. Stonkus 1992 m. baigė Lietuvos Muzikos ir teatro akademiją, 1992–1993 m. stažavosi Paryžiaus Muzikos akademijoje, 1996–1997 m. stažavosi Maskvos Gnesinų vardo institute.

Profesorius nuolat koncertuodavo kaip akordeonistas-solistas ir įvairių ansamblių dalyvis. Koncertinės gastrolės driekėsi ne tik po Lietuvą, bet ir per visą pasaulį. Koncertavo  Rygoje, Taline, Piarnu, Pekine, Changsha, Izmire, Šanchajuje, Ankaroje, Madride, Tianjin, Guangzhou, Hong Konge, Tokijuje, Nagojoje, Osakoje, Stambule, Briuselyje, Kemere, Paryžiuje, Kanuose,  Atėnuose, Tuluzoje, Maskvoje, Antalijoje,  Peterburge,  Kaliningrade, Berlyne, Kelne, Varšuvoje, Romoje, Neapolyje ir daugelyje kitų pasaulio miestų.

Prof. K. Stonkus buvo įvairių tarptautinių konkursų vertinimo komisijų narys. Jo studentai skynė laurus prestižiškiausiuose pasaulio akordeonistų konkursuose. Buvo vizituojantis profesorius Šveicarijos, Kinijos universitetuose.

Prof. K. Stonkaus dėka Kaune buvo organizuoti svarbiausi pasaulio akordeonistų konkursai „64-asis Pasaulio trofėjus“ (Trophee mondiale 2014) ir „71-oji Pasaulio taurė“ (Cupemondiale 2018), kuriuose dalyvavo geriausi akordeono meno atlikėjai iš viso pasaulio.

Įspūdingiausi Kazio Stonkaus veiklos faktai:

Sukūrė ir įrašė muziką A. Griškevičiaus filmui „Mikališkių stebuklai“ (demonstruotas Niujorke, San Franciske, Tokijuje, Berlyne), muziką V. Gerulaičio jubiliejui.

Dalyvavo koncertiniuose turuose su dainininkais Asta Krikščiūnaite, Virgilijumi Noreika, Gintare Skėryte, Judita Leitaite, Rasa Rapalyte, Egidijumi Sipavičiumi, M. K. Čiurlionio kvartetu.

Atliko įrašus Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Amsterdamo, Maskvos, Romos, Eindhoveno, Paryžiaus, Varšuvos, Rygos, Pekino, Briuselio įrašų studijose.

Įrašė muziką spektakliams, kurią kūrė kompozitoriai G. Puskunigis, B. Kutavičius, A. Martynaitis – viso 65 spektakliams. Dalyvavo įrašant 14 kompaktinių plokštelių. Taip pat įrašė Lietuvos kompozitorių – J. Tamulionio, F. Bajoro, O. Balakausko, A. Kučinsko, O. Narbutaitės, S. Dikčiūtės, A. Martynaičio, K. Stonkaus kūrinius solo akordeonui.

Norėdami pagerbti prof. K. Stonkaus atminimą scenos draugai, kolegos, studentai sausio 30 d. 17 val. susiburs jam skirtame koncerte Kauno valstybinėje filharmonijoje. Prof. K. Stonkus buvo įvairiapusiškas muzikantas, toks bus ir koncertas. Nuo klasikos, džiazo iki pop muzikos. Koncerte dalyvaus: saksofonininkas Petras Vyšniauskas, operos solistė Asta Krikščiūnaitė, Čiurlionio kvartetas, pianistas Daumantas Slipkus, smuikininkas Vytautas Mikeliūnas, dainininkai Rasa Rapalytė, Egidijus Sipavičius, Viktoras Malinauskas, gitaristas Tadas Grajauskas, multiinstrumentalistas Leonardas Bėkša, buvę studentai Augustinas Rakauskas, Laimonas Salijus, Vytenis Danielius, Monika Ryškutė, Audrius Daučianskas, Žygimantas Baltrūnas, ansamblis „Nostalgija“, instrumentinė grupė „U’Elements“. Koncertą ves muzikologas Viktoras Gerulaitis.

Koncertas vyks sausio 30 dieną, 17 valandą, Kauno valstybinėje filharmonijoje.

Koncertas nemokamas. Būtina išankstinė registracija el. paštu: info@akordeonas.lt

Komentarai

Audronė

Nuostabaus žmogaus nuostabūs buvę mokiniai ir kolegos padarė originalų paminėjimą. Gerumo sparnai koncerte visus pakėlė nuo žemės. Ačiū.