Iškilmingas renginys Petro Leono 150-osioms gimimo metinėms paminėti

VDU (žr. programą) (Kaunas)

Lapkričio 21 d. universitete vyks iškilmingas renginys teisininko, VDU garbės daktaro Petro Leono 150-osioms gimimo metinėms paminėti.

Renginio dieną nuo 9 val. VDU didžiosios salės fojė vyks paroda, skirta prof. P. Leonui, o 11.15 val. vyks Petro Leono vardo auditorijos atidarymas VDU Teisės fakultete (Jonavos g. 66). Taip pat bus padėtos gėlės ant P. Leono kapo.

17.30 val. bus atidengtas P. Leono bareljefas ir atminimo lenta (K. Donelaičio g. 77). Bareljefo skulptorius – prof. Stasys Žirgulis.

Renginio globėjas – LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Daugiau informacijos

Renginio programa

Apie Petrą Leoną

Petras Leonas buvo Lietuvos teisininkas, advokatas, profesorius, visuomenės veikėjas, pirmasis Lietuvos Respublikos teisingumo ministras. Nuo 1922 m. jis buvo VDU pirmtako Lietuvos universiteto profesorius, Teisių fakulteto dekanas (1922–1933 m.). 1932 m. jam skirtas VDU garbės daktaro laipsnis.