„Inno panorama 2019“

VDU Žemės ūkio akademija (Universiteto g. 10b, Akademija)

Turbūt nėra žmogaus, kuris nebūtų girdėjęs apie Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje  (anksčiau – Aleksandro Stulginskio universitete) vykstančias parodas. Jau tapo tradicija kiekvieną pavasarį susitikti parodoje „Ką pasėsi…“, o įsibėgėjant rudeniui visi vėl kviečiami į renginius, kuriuose galima ne tik sužinoti apie naujoves, bet ir gerai praleisti laiką. Šis ruduo – ne išimtis.

Rudens paroda keičia veidą

Rugsėjo 26­–28 dienomis Žemės ūkio akademijoje lankytojams iškilmingai duris atvers tarptautinė paroda „Inno panorama 2019“, kurios šūkis – „Sprendimai regionų plėtrai“.

„Tikime, kad renginio pavadinimas greitai visiems taps savas“, – sako Virginijus Venskutonis,  ŽŪA Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko, atsakingo už parodų organizavimą, direktorius.

Pagrindinės šios parodos temos yra bioekonomika, agroinovacijos ir rekreacija. Parodos pavadinimas apima įvairialypę regionų plėtros tematiką, o visa vienijantis dėmuo yra inovacijos. Visame pasaulyje šiandien aktyviai kalbama apie aplinkos kokybės užtikrinimą, racionalų gamtos išteklių naudojimą, apie gamybos kaštų mažinimą ir darną su gamta. Vykstantys pokyčiai daugiau nei akivaizdžiai pasako, jog būtina veikti kitaip nei iki šiol. Turime rasti naujų galimybių nepamiršdami, kad priimami sprendimai turi būti socialiai atsakingi.

Lankytojui – ne tik konsultacijos, bet ir konkretūs sprendimai

Sukantis vien savo siaurame rate stebuklų sukurti nepavyks. Tačiau domėjimasis naujausiomis verslo tendencijomis, užmegzti kontaktai su reikiamais žmonėmis, žinios apie finansavimo šaltinius, galimybę gauti kvalifikuotas konsultacijas (dažnai visiškai nemokamai!) gali padėti iš esmės atnaujinti vykdomą ūkinę veiklą. Visa tai siūlo „Inno panorama 2019“.

Dėl daugybės priežasčių parodoje pasirinkta ir agroinovacijų tema. Didesnį dėmesį technikai skiria pavasario paroda, tuo tarpu dabar rengiamoje parodoje dalyviai galės apžiūrėti ekspoziciją „Agroinovacijų alėja“. Čia agroverslo įmonės pristato po vieną išskirtinį eksponatą, kuris pagrįstai gali būti vadinamas „Metų inovacija“. Įmonės ir organizacijos siūlys inovatyvias paslaugas ūkininkams, taip pat inovatyviems startuoliams agro- ir maisto sektoriuose. LR žemės ūkio ministerijos stende bus galima susipažinti su inovatyviais, KPP lėšomis finansuotais projektais.

Perspektyvioji bioekonomika

Apie ką byloja vis dažniau vartojamas „bioekonomikos“ terminas? Paprastai tariant, tai atsinaujinančiųjų biologinių žaliavų gamyba ir žaliavų perdirbimas į pridėtinę vertę turinčius produktus – maistą, pašarus, pramoninius produktus, bioenergiją. Šiai sričiai Europos mastu skiriamos didelės lėšos. Ir tai daroma ne be reikalo. Pasaulis priverstas ieškoti būdų, kaip apsirūpinti maistu, energija, medžiagomis, nes iškastiniai gamtos ištekliai yra riboti ir jų naudojimas didina neigiamą poveikį aplinkai. Lietuvoje turime daug pavyzdžių, kaip žemės ūkio atliekas paversti puikiu gaminiu – tarkim, lietuvių pagaminti šiaudiniai skydai namų statybai keliauja į Šveicariją ir kitas šalis. Su šiuos skydus gaminančia įmone ir jos sėkmės istorija bus galima susipažinti parodoje.

Kalbant apie bioekonomiką, būtina pažinti maisto sektoriaus plėtros perspektyvas. Pavyzdžiui, mūsų racioną gali puikiai papildyti daržovių ir uogų milteliai, kurie išlaiko visas naudingąsias maistines savybes. Tą patį galima pasakyti ir apie vabzdžių baltymus. Vabzdžių fermos sparčiai kuriasi ne kur kitur, o Lietuvoje! Parodoje iš pirmųjų lūpų bus galima sužinoti „karščiausias“ bioekonomikos naujienas.

Regionų plėtra ir rekreacija

Rekreacija yra ta sritis, kurios plėtra gali labai lengvai pasinaudoti regionai. Parodoje „Inno panorama“ dalyvausiantis Kauno regionas pasakos savo sėkmės istoriją – kaip jungiant kultūrą, gamtą ir sudarant palankias galimybes verslui galima pasiekti puikių vietos plėtros rezultatų.

Regionų plėtros laimėjimus demonstruos ir Lietuvos vietos veiklos grupių stendai. Čia bus galima susipažinti su projektais, kuriuos yra įgyvendinusios aktyvios ir organizuotos Lietuvos bendruomenės, taip pat pasižvalgyti, kokius produktus ir paslaugas siūlo šalies regionams atstovaujantys vietos amatininkai ir verslininkai.

Parodoje bus naminių rekreacinių gyvūnų ekspozicija, kuri turėtų sudominti ne tik rekreacijos naujovėmis besidominčius verslininkus, kaimo turizmo sodybų šeimininkus, bet ir mažuosius parodos lankytojus – vaikus bei visus kitus, kurie nėra abejingi alpakų, triušių ir kitų gyvūnų grožiui.

Žinios apie paramą verslui ir taupantiems energiją gyventojams

Regionų verslininkams labai svarbu užmegzti artimus ryšius su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros specialistais, nes ši organizacija finansuoja įmonių atliekamus mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą, dalyvavimą tarptautiniuose renginiuose, išradimų patentavimą ir daugelį kitų verslui naudingų dalykų. Parodoje šios agentūros darbuotojų visi norintys galės drąsiai klausti apie visas galimybes verslui, kurias suteikia ES parama, taip pat susipažinti su jau įgyvendintais projektų pavyzdžiais.

Kaip pasinaudoti parama atsinaujinantiesiems energijos ištekliams? Kokia yra senų šildymo katilų keitimo tvarka, kaip remiamas saulės elektrinių įrengimas? Apie paramą šioms ir kitoms priemonėms, prisidedančioms prie klimato kaitos mažinimo, iki smulkiausių detalių bus pasakojama Aplinkos projektų valdymo agentūros stende – tris parodos dienas šios organizacijos specialistai yra pasiruošę nuoširdžiai bendrauti su suinteresuotais parodos lankytojais. Parodoje bus ir įmonių, kurios pasiūlys konkrečius sprendimus, kaip efektyviau panaudoti saulės, vėjo ar žemės gelmių energiją.

Šviečiamoji programa

VDU Žemės ūkio akademijoje vykstančios parodos garsėja savo šviečiamosios programos renginių tematikos įvairumu ir naujovių propagavimu. Parodos metu organizuojamuose seminaruose lankytojai galės detaliai sužinoti apie konkrečias verslo naujoves: vertikaliąją žemdirbystę, pluoštinių kanapių verslą, ekologiškų statybų, panaudojant vietos medžiagas, gerąją patirtį ir daugelį kitų naujovių. Pavyzdžiui, Lietuvos inovacijų centro specialistai planuoja regionų verslininkams ir profesionaliems ūkininkams atskleisti šiuolaikiško verslo ypatumus. Kai kurių seminarų organizatoriai pateiks pasiūlymus tapti aktyviais tarptautinių projektų dalyviais. Tai ypač svarbu žinoti tiems, kurie siekia diegti konkrečios srities inovacijas.

Šių metų šviečiamosios programos naujiena – dalis renginių keliasi tiesiai į pagrindinį parodos paviljoną, kur įkurtoje diskusijų erdvėje lankytojai betarpiškai galės bendrauti su seminarų lektoriais. Čia pat veiks „B2B zona“, joje vyks konsultacijos su konkrečių sričių ekspertais. Parodos lankytojai, norintys patekti į konsultacijas, turės iš anksto užsiregistruoti parodos interneto svetainėje.

Norintys tiesiog gerai praleisti laiką – nenusivils

Tarptautinės parodos „Inno panorama 2019“ organizatoriai siūlo ne tik novatorišką ekspoziciją ir šviečiamosios programos renginius. Parodoje bus ką veikti visiems – čia tris dienas šurmuliuos sodinukų ir amatų mugė, bus galima skaniai pavalgyti, stebėti tarptautinį medžio drožėjų plenerą, pasigrožėti etnožaidynių varžybomis.

Susitikime VDU Žemės ūkio akademijoje. Paroda „Inno panorama“ laukia Jūsų! Parodos lankymas nemokamas.

Parodos tinklalapis

Parodos puslapis socialiniame tinkle „Facebook“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.