„Comic Con Baltics“. Pranešimas „Nesėkmės menas popkultūroje“

LITEXPO, AVAKA salė (Laisvės pr. 5, Vilnius)

Rugsėjo 21-22 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO (Laisvės pr. 5, Vilnius) jau trečią kartą bus surengtas kultinis populiariosios kultūros renginys „Comic Con Baltics“. Čia diskusijose dalyvaus, pranešimus skaitys ir Vytauto Didžiojo universiteto atstovai.

AVAKA salėje VDU Sociologijos katedros profesorius, sociologas, kultūros kritikas ir rašytojas Artūras Tereškinas skaitys pranešimą „Nesėkmės menas popkultūroje“.

Ką reiškia nesėkmė negailestingos konkurencijos aplinkoje? Ar patiriame nesėkmes tik dėl blogų asmeninių pasirinkimų? Kokie kultūriniai mechanizmai mums padeda nesėkmes paversti į pozityvias patirtis? Remiantis Holivudo filmų ir TV serialų pavyzdžiais, pranešime bus aptariami būdai, kuriais popkultūra vaizduoja nesėkmę ne tik kaip liūdesio ir pažeminimo šaltinį, bet ir kaip pasipriešinimo ir išsilaisvinimo veiksmą. Nesėkmės problematika taip pat iškelia esminius klausimus apie alternatyvius gyvenimo pasakojimus ir pesimizmą šiuolaikinėje toksiško pozityvumo kultūroje.

Daugiau informacijos

„Comic Con Baltics 2019“ programa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.