„Comic Con Baltics“. Pranešimas „Manga ir Anime – japoniškos kultūros fenomenas“

LITEXPO, AVAKA salė (Laisvės pr. 5, Vilnius)

Rugsėjo 21-22 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO (Laisvės pr. 5, Vilnius) jau trečią kartą bus surengtas kultinis populiariosios kultūros renginys „Comic Con Baltics“. Čia diskusijose dalyvaus, pranešimus skaitys ir Vytauto Didžiojo universiteto atstovai.

Pranešimą „Manga ir Anime – japoniškos kultūros fenomenas“ AVAKA salėje surengs VDU lektorė, japonų kalbos, popkultūros, lyčių ir seksualumo kursų dėstytoja Kristina Barancovaitė-Skindaravičienė.

Kalbėdami apie anime ir manga dažniausiai įsivaizduojame Japoniją ir jos kultūrą. Vis dėlto kai kurie kultūros tyrinėtojai mano, jog tarptautinis anime ir manga populiarumas slypi būtent ten vaizduojamų veikėjų „nutautinime“ arba japoniškumo trūkume. Kas tuomet anime ir manga padaro išskirtinai japonišku fenomenu? Ar tai forma, turinys, o gal kontekstas? Kokią kultūrinę informaciją sužinome mėgaudamiesi anime ir manga?

Kaip vieną iš pavyzdžių, atskleidžiantį kaip įvairūs Japonijos kultūros sluoksniai tiesiogiai ir netiesiogiai atvaizduojami anime, aptarsime animacinį Makoto Shinkai filmą „Your name“ („Tavo vardas“). Nagrinėsime kaip anime persidengiantys fantazijos ir realybės pasauliai atskleidžia skirtingus tradicinės ir šiuolaikinės Japonijos kultūros aspektus, tokius kaip religiniai šintoizmo ir budizmo įsitikinimai, lyčių santykiai, kalba, kasdienybė ir žmogiškieji ryšiai.

Daugiau informacijos

„Comic Con Baltics 2019“ programa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.