„Comic Con Baltics“. Diskusija „Dirbtinis intelektas: ar „Westworld“ scenarijus įmanomas realybėje?“

LITEXPO, DELFI salė (Laisvės pr. 5,  Vilnius)

Rugsėjo 21-22 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO (Laisvės pr. 5, Vilnius) jau trečią kartą bus surengtas kultinis populiariosios kultūros renginys „Comic Con Baltics“. Čia diskusijose dalyvaus, pranešimus skaitys ir Vytauto Didžiojo universiteto atstovai.

Rugsėjo 21 d., šeštadienį, 12 val., DELFI salėje vyks diskusija „Dirbtinis intelektas: ar „Westworld“ scenarijus įmanomas realybėje?“, kurioje dalyvaus dr. Viktoras Bachmetjevas (VDU Filosofijos katedra), prof. Tomas Krilavičius (VDU Informatikos fakultetas) ir prof. Indrė Žliobaitė (Helsinkio universitetas). Moderatorius – kompiuterinių žaidimų dizaineris Vainius Volungevičius.

Vis dažniau šiuolaikinių filmų scenarijuose susiduriame su dirbtinio intelekto vizijomis. Tačiau kiek įvairūs utopiniai ir distopiniai dirbtinio intelekto vystymosi scenarijai atitinka mokslininkų prognozes? Ko trūksta, jog šiuo metu kuriami robotai prilygtų matomiems „Westwold“ seriale? Kokių etinių problemų šios technologinės naujovės mums kelia? Kas nutiktų, jei galėtume užmegzti emocinį ir romantinį ryšį su „Westworld“ tipo robotais? Ar pagrįsti mūsų nuogąstavimai dėl potencialaus dirbtinio intelekto pavojaus? Šie ir daugelis kitų klausimų bus aptariami diskusijoje apie dirbtinio intelekto apraiškas filmuose ir serialuose.

„Comic Con Baltics 2019“ programa