22-oji tarptautinė Strindbergo konferencija „Strindbergas ir atmintis“

VDU Menų fakultetas (Muitinės g. 7, Kaunas)

2022 m. birželio 9-12 dienomis VDU Menų fakultete vyks 22-oji tarptautinė Strindbergo konferencija „Strindbergas ir atmintis“ (Strindberg and Memory). Konferenciją, kuri įtraukta į „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programą, fakultetas organizuoja kartu su Strindbergo asociacija (Švedija).

Strindbergo asociacija tarptautines Strindbergo konferencijas organizuoja nuo 1973 m. 22-oji Kaune vyksianti konferencija žymės šimto dešimties Strindbergo mirties metinių sukaktį. Konferencija visų pirma skirta Strindbergo dramaturgijos tyrimams. Teatro menininkai ir dramaturgo kūrybos tyrinėtojai vieningai sutaria, kad jo laikui nepavaldžios dramos yra kupinos gyvybės ir stipriai paliečiančios. Jų aktualumo ir populiarumo priežasties būtų galima ieškoti pasitelkiant „atminties“ sąvoką. Strindbergo dramos kupinos prisiminimų – asmeninių ir kolektyvinių. Šiandien paties rašytojo gyvenimas atrodo kaip spektaklis; jį nuolat lydėjo konfliktai su buržuazine visuomene, moterimis, savo vidiniu „aš“ ir net dieviškomis jėgomis. Strindbergas kūrė ne „tik“ teatrą, bet „atminties teatrą“ labai gilia prasme. Skaitydami jo dramas ir lankydamiesi pagal jas pastatytuose spektakliuose galime suprasti autoriaus vaidmenį ir mūsų būtį šiuolaikinėje visuomenėje.

Konferencijoje kviečiami dalyvauti menininkai ir mokslininkai, norintys pasidalinti savo patirtimi ir įžvalgomis apie Strindbergo dramaturgiją. Laukiami pranešimai, tyrinėjantys Strindbergo dramas (taip pat kitus rašytojo raštus) ir pagal jas pastatytus spektaklius moderniame ir postdraminiame teatre bei postkolonializmo kontekste. Dėmesys turėtų būti skiriamas įvairių tipų atminčiai ir jos funkcijoms.

Konferencijos potemės:

• Strindbergo modernios dramos savitumas;
  • Strindbergo dramaturgijos svarba postkolonijinių šalių teatre;
  • Strindbergo dramaturgija postdraminiame teatre;
  • Strindbergo dramaturgija kaip pažinimo (gnosis) šaltinis (tarpasmeninės žmogaus prigimties ir gyvenimo prasmės patirtys);
  • Strindbergo atsiminimai apie savo paties gyvenimą kaip dramą;
  • Strindbergas šiandienos atmintyje;
  • Atmintis kaip struktūrinis Strindbergo tekstų principas.

Konferencijos kalbos: anglų, švedų, lietuvių.

Pranešimų santraukas (iki 2000 spaudos ženklų su tarpais) siųskite iki vasario 21 d. el. paštu: strindbergconference2022@gmail.com.

Daugiau informacijos

Renginio metu bus fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.