Išrinkti vaizdo darbų apie vokiečių kalbą ir kultūrą nugalėtojai

VDU Užsienio kalbų, literatūros ir vertimo studijų katedra kovo mėnesį kvietė moksleivius dalyvauti vaizdo darbų konkurse „Vokiečių kalba ir kultūra Lietuvoje – apsidairyk 360°“.

Konkurso tikslas – pagilinti mokinių žinias apie vokiečių kultūrą bei kalbą ir atkreipti dėmesį į jų apraiškas visoje Lietuvoje. Organizatoriai labai džiaugiasi sulaukę vaizdo darbų iš įvairių Lietuvos miestų mokyklų. 3 minučių trukmės filmukus komandose kūrę 8–12 klasių moksleiviai ne tik užfiksavo įvairiausius vokiškumo pėdsakus, kurių itin gausu Klaipėdos krašte, bet ir vokiškai skaitė A. Baranausko eiles, dalinosi vokiškų švenčių akimirkomis, prisiminimais iš kelionių po Vokietiją, kvietė „užuosti“ kepamų brėcelių kvapą ir juoktis iš moksleivių, pirmą kartą tariančių jiems nežinomus vokiškus žodžius. Šis konkursas puikiai atskleidė dalyvių kūrybiškumą, originalumą, žinias ir pastabumą.

Konkurso nugalėtojai:

6–8 klasių konkursinėje kategorijoje prizinę vietą laimėjo Luknės Gurskutės ir Gabijos Žygelytės iš Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos sukurtas filmukas „Frühling auf Deutsch“ (mokytoja Violeta Neniškienė).

9–12 klasių konkursinėje kategorijoje buvo skirtos trys prizinės vietos. Konkurso nugalėtojas – Plungės „Saulės“ gimnazijos moksleivių Arno Puidoko, Vlado Kovalenko ir Mato Vaitkaus sukurtas videodarbas „Memel-Nord Bunker“ (mokytoja Gražina Valauskienė). Antrąją vietą užėmė Jono Biliūno gimnazijos moksleivių Žyginto Kulvinsko ir Emilijos Valaitytės darbas „Šv. Martyno diena Anykščiuose“ (mokytoja Violeta Neniškienė). Trečios vietos laimėtojai – Piliuonos gimnazijos moksleiviai, konkursui pateikę nuotaikingą vaizdo darbą „Vokiečių kalba iš pirmo žvilgsnio“.

Specialiu konkurso prizu už socialinę idėją apdovanotas Šėtos gimnazijos moksleivių sukurtas videodarbas „Du bist nicht allein“ (mokytoja Ilonai Tomkuvienė).

Konkurso rengėjai nuoširdžiai dėkoja visiems dalyvavusiems ir primena, kad prizai jiems jau išsiųsti.