VDU įteikė regalijas garbės daktarams

5963

Kovo 10 d., pirmadienį, VDU didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7) vyko iškilminga ceremonija, kurios metu buvo įteiktos VDU garbės daktaro regalijos J. E. ES ambasadoriui Rusijos Federacijoje Vygaudui Ušackui ir profesoriui Kaziui Almenui. Ceremonija buvo skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti ir buvo renginių ciklo, skirto VDU atkūrimo 25-mečiui, dalis.

Kviečiame žiūrėti Luko Motiejūno (el. paštas l.motiejunas@vkt.vdu.lt) reportažą iš šio renginio.

Savo kalboje iškilmių metu J. E. ES ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas nemažai dėmesio skyrė krizei Ukrainoje. „Saugumo ir politinės paradigmos kaita, kurią mes stebime Rusijos elgesyje tiesioginių kaimynų atžvilgiu, tampa rimčiausiu saugumo iššūkiu Europai. Tolesnė įvykių raida bei konkretūs veiksmai turės didelį poveikį ES ir Rusijos santykiams: ar būsime partneriais pagal įsitikinimą, ar tik dėl neišvengiamo būtinumo“, – sakė VDU garbės daktaras.

Ceremonijoje garbės daktaro regalijos taip pat įteiktos VDU Atkuriamojo Senato nariui prof. Kaziui Almenui. Kreipdamasis į susirinkusiuosius, iškilus branduolinės inžinerijos specialistas, rašytojas, knygų leidėjas prof. K. Almenas prisiminė pirmuosius universiteto žingsnius 1989-aisiais – prie VDU atkūrimo prisidėjęs profesorius pasidžiaugė, kad Lietuvai neramiais metais nestigo žmonių, atsidavusių universiteto idėjai ir siekusių jį atkurti.

„Dėstytojams, mokslininkams ir, svarbiausia, jauniems studentams reikalingi ne tik abstraktūs idealai, bet ir įkvepiantis konkrečių asmenybių pavyzdys. Nepaprastai vertiname prof. K. Almeno indėlį atkuriant mūsų Alma mater, žavimės jo pasiekimais tiek branduolinės energetikos, tiek visuomeninėje ir literatūrinėje veiklose. Džiaugiamės į savo bendruomenę priimdami ir Vygaudą Ušacką – diplomatą, kurio nuopelnai tarptautinio bendradarbiavimo, taikos palaikymo ir demokratijos stiprinimo srityse įkvepia mus siekti kilnių tikslų“, – prieš iškilmes pažymėjo VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka.

VDU garbės daktaro regalijų įteikimo ceremonija sulaukė didelio garbių svečių iš užsienio ir Lietuvos, kauniečių ir VDU bendruomenės susidomėjimo – didžiojoje auloje neliko neužimtų vietų. Renginio dalyviams muzikinius kūrinius atliko, Lietuvos Respublikos himną ir „Gaudeamus“ sugiedojo VDU Muzikos akademijos studentai.

Apie VDU garbės daktarus

Teisininkas, diplomatas, politikos ir visuomenės veikėjas V. Ušackas ilgus metus atstovauja Lietuvai, Europos Sąjungai, NATO. Jis yra ėjęs LR užsienio reikalų ministro, LR nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus JAV, Meksikoje ir Jungtinėje Karalystėje pareigas. 2010–2013 m. V. Ušackas buvo Europos Sąjungos specialusis įgaliotinis ir Bendrijos misijos vadovas Afganistane. Nuo 2013 m. jis vadovauja Europos Sąjungos atstovybei Rusijos Federacijoje.

Prof. Kazys Almenas – žymus branduolinės inžinerijos specialistas, rašytojas, fizikas, knygų leidėjas, išeivių visuomeninės politinės federacijos „Santara-Šviesa“ narys, aktyvus išeivijos renginių organizatorius, VDU Atkuriamojo Senato narys. Jis profesoriavo Merilendo universitete, yra JAV skelbtų mokslinių leidinių autorius. Lietuvoje vadovavo Ignalinos AE mokslinės saugos analizės grupei, buvo vienas iš Valdovų rūmų paramos fondo steigėjų, 1992 m. įkūrė leidyklą „Litterae universitatis“. Nuotykių romanų serijos „Skomantas“ rengėjas ir vienas autorių.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus