Internete – Rytų Azijos žinynas

1424

Balandžio mėnesį internete pradėjo veikti Rytų Azijos žinynas. Nuo 2013 m. pabaigos kurtas tinklalapis jau visiškai funkcionuoja ir pasipildė pusšimčiu enciklopedinių straipsnių apie Japoniją, Kiniją ir Korėją, kuriuos sukūrė VDU Rytų Azijos kalbų ir kultūrų programos studentai.

„Norime, kad žinynas taptų ne tik patrauklia vieta mūsų studentams viešinti savo darbus, bet ir neštų naudą visuomenei: čia galėtų rasti informaciją visi, besidomintys Rytų Azijos kultūromis“, – teigė svetainės koordinatorius, VDU Azijos studijų centro darbuotojas Arvydas Kumpis.

Pasak svetainės rengėjų, dabartinė Lietuvos situacija kalbant apie Rytų Azijos regiono išmanymą yra nevienareikšmiška. Dažniausiai informacija yra gaunama iš kelionių aprašymų, tinklaraščių, taip pat žiniasklaidos. Šios žinios neretai būna subjektyvios, paįvairintos netiksliais, tačiau populiariais įvaizdžiais ir stereotipais apie regioną. Pradedantys domėtis Rytų Azija gali būti nesunkiai suklaidinti tokių įvaizdžių, kuriuos po to sunkoka pakeisti.

Tuo tarpu naujajame žinyne esantys straipsniai parašyti remiantis moksline literatūra, derinant naujausius tyrimus su tradicinėmis pozicijomis. Dėl šios priežasties žinynas yra patikimas žinių šaltinis, kuriuo galima drąsiai remtis gilinantis į vieną ar kitą Rytų Azijos aspektą.

Rytų Azijos žinynas – tęstinis projektas, kuris yra nuolatos pildomas bei tobulinamas. Prie jo tobulinimo nuo rudens semestro prisijungs ir VDU lituanistai, kurie padės redaguoti ir gražinti straipsnių kalbą. Besiplečiant temų skaičiui numatoma apimti vis didesnę Azijos dalį, nebeapsiribojant vien Rytų Azijos regionu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.