Honkongas – dar neišnaudota studijų ir mokslo mainų kryptis

563

Rugsėjo 5 dieną Vytauto Didžiojo universitete (VDU) lankėsi Lingnano universiteto (Honkongas) delegacija. Vizito metu šios aukštosios mokyklos, kurioje studijos taip pat vykdomos pagal artes liberales modelį, atstovai susipažino su studijų erdvėmis VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre bei susitiko su VDU rektoriumi prof. Juozu Augučiu, Tarptautinių ryšių prorektore prof. Ineta Dabašinskiene ir Tarptautinių ryšių departamento komanda.

„Su Lingnano universitetu bendradarbiaujame jau nuo 2015 metų. Ši partnerystė grįsta itin draugišku santykiu. Kiekvieną vasarą sulaukiame studentų iš Honkongo VDU „Baltijos vasaros universitete“,  šiemet apie 40 jaunuolių atvyko vasarą praleisti Kaune, kur lankė įvairius kursus. Kasmet atvykstančiųjų skaičius vis auga, o ši tendencija rodo, jog jie yra patenkinti mūsų akademine aplinka ir studijų kokybe“, – pasakoja VDU Tarptautinių ryšių prorektorė prof. I. Dabašinskienė.

Šiuo Lingnano universiteto vizitu VDU dar labiau stiprina savo poziciją kaip išskirtinius ryšius su geriausiais Rytų Azijos universitetais turinti aukštoji mokykla. VDU atstovai Honkonge lankėsi praėjusių metų lapkritį, kur būtent Lingnano universitetas organizavo viso pasaulio laisvųjų menų lyderių konferenciją. Anot prorektorės, ši aukštoji mokykla yra itin aktyvi, burianti laisvųjų menų koncepcijos švietimo įstaigas Azijos regione, akcentuojant mokslo kokybę. Lingnano universitetas turi įvairiausių partnerių visame pasaulyje, o kartu yra atradęs savo nišą Honkongo aukštojo mokslo švietimo sistemoje.

„Honkonge valstybiniai universitetai yra pasiskirstę pagal profilius: visapusiškieji, technologiniai, humanitariniai. Lingnano aukštoji mokykla atstovauja būtent laisvųjų menų studijoms, todėl labai prasminga turėti tokį partnerį, atsižvelgiant į tai, jog šioje šalyje tarptautiškumas yra vienas pagrindinių dėmenų, todėl sudaryti sutartis yra nelengva, o konkurencija didelė“, – paaiškina prof. I. Dabašinskienė.

Bendradarbiavimo tikslas – kūrybiškumas, inovacijos ir pasaulio gerovė

Lingnano universiteto viceprezidento pavaduotojo, atsakingo už akademinės kokybės užtikrinimą ir tarptautinę plėtrą, prof. Shalendra Sharma teigimu, bendradarbiaujant su VDU didžiausio proveržio tikimasi socialiniuose, humanitariniuose moksluose bei Honkongo stipriausiose srityse: tarptautiniuose finansuose ir ekonomikoje. Svečias taip pat išskyrė siekį plėtoti aplinkos ir gamtos darnos bei tvarumo lauką, nes šios problemos yra aktualios ne tik Lietuvai ar Honkongui, bet ir visam pasauliui.

Pasak prof. Shalendra Sharma, Honkonge ir visoje Azijoje laisvųjų menų studijų modelis nėra toks populiarus, kaip Jungtinėse Amerikos Valstijose, todėl universitetas džiaugiasi partneryste su VDU ir tikisi, jog bendradarbiavimu bus ne tik kuriama mokymosi ar mokslo kokybė, bet ir skatinamas studentų sąmoningumas, platus mąstymas, kūrybiškumas bei kūrybinės inovacijos, kurios itin svarbios tiek šiandieninei, tiek ateities kartoms.

„Vienas svarbiausių mūsų tikslų – kad Lingnano universiteto studentai pažintų pasaulį, todėl džiaugėmės, jog jie jau ne vienerius metus turi galimybę atvykti į Lietuvą, pažinti jos kultūrą, žmones. Bet kartu mes skatiname studentus ne tik susirasti draugų ar tyrinėti šalį, bet ir mokytis, nes Honkongas, kaip ir Lietuva, yra maža šalis ir neturi specialių išteklių, todėl pagrindinis mūsų ateities išteklius yra žmonės“, – mintimis dalijasi Lingnano universiteto viceprezidento pavaduotojas, atsakingas už akademinės kokybės užtikrinimą ir tarptautinę plėtrą.

Anot prof. Shalendra Sharma, Honkonge populiariausios studijos ir paklausiausios studijų programos yra susijusios su verslu, investicijomis. „Studentai čia nori įgyti gerą specialybę ir užimti aukštą poziciją darbo bei verslo rinkoje, bet kartu jiems rūpi ir globalus pasaulis, nes, nepriklausomai nuo dydžio, Honkongas yra itin tarptautiškas, – studijas savo šalyje pristato Lingnano universiteto profesorius. – Šioje vietoje itin svarbų vaidmenį atlieka laisvieji menai, nes jie skatina skirtingų kultūrų, istorijos ir plataus pasaulio suvokimą, toleranciją bei ugdo globalaus piliečio savybes bei atsakomybę“.

VDU Tarptautinių ryšių departamento vyriausio specialisto Vaido Dačiolos teigimu, svarstantys studijuoti tarptautinius mainus Azijos regione Honkongą kol kas renkasi nedrąsiai, lyginant su Japonija ar kitomis šalimis. „Daugelis baiminasi jų originalių hieroglifų ir kitų kultūrinių ypatumų, bet jaudintis tikrai nevertėtų. Vienas VDU Sociologijos ir antropologijos bakalauro programos trečio kurso studentas Lingnano universitete praleido visus akademinius metus ir, anot jo, nebuvo nesklandumų nei su studijomis, nei su pragyvenimu“, – pristato už dvišalius studentų mainus atsakingas V. Dačiola.

Rytų Azijoje – vieni svarbiausių VDU partnerių

Savo vizitą Rytų Azijoje VDU atstovai tęsė pernai lapkritį apsilankydami trijuose Pietų Korėjos universitetuose. Du iš jų – Korėjos ir Kyung Hee universitetai – jau yra VDU partneriai, todėl su šių aukštųjų mokyklų atstovais buvo diskutuojama dėl naujų iniciatyvų ir bendrų projektų. Naujas memorandumas ir mainų sutartis buvo pasirašyti lankantis Seulo nacionaliniame universitete (SNU). Šis susitarimas yra itin reikšmingas VDU ir Lietuvai, kadangi pagal mokslinį lygį SNU yra vienas stipriausių VDU partnerių pasaulyje – tai prestižiškiausias Pietų Korėjos universitetas, šiemet užėmęs 36 vietą pasauliniame reitinge „QS World University Rankings“ ir 11 vietą tarp Azijos universitetų.

 „VDU visuomet skyrė didelį dėmesį tarptautiškumui – šiuo metu universitetas turi partnerių daugiau nei pusšimtyje pasaulio valstybių ir yra vienas iš regiono lyderių šioje srityje. Itin džiugu, kad ilgame ir įvairiame mūsų partnerių sąraše netrūksta Rytų Azijos universitetų, kurie išsiskiria kaip itin pažangūs ir konkurencingi pasaulio mastu“, – sakė VDU rektorius prof. Juozas Augutis.

Pasak VDU Tarptautinių ryšių prorektorės prof. Inetos Dabašinskienės, VDU inicijuojama strateginių partnerysčių plėtra Rytų Azijos regione yra svarbus ir sėkmingai įgyvendinamas uždavinys. „VDU ir SNU sutarties pasirašymas – tai sistemingos ir nuoseklios veiklos, siekiant gerinti aukštojo mokslo kokybę ir tarptautiškumą, rezultatas. Pagal šį memorandumą, abiejų šalių mokslininkai galės dalyvauti bendruose mokslo tyrimuose, bus vykdomos studentų ir dėstytojų mainų bei bendros studijų programos“, – pasakojo prorektorė.

Universitete bus vykdomos su P. Korėja siejamos studijos ir tyrimai, tobulinamos su šia šalimi susijusios regioninės kompetencijos, dalinamasi geriausiomis praktikomis bei šiai valstybei aktualia moksline ir studijų medžiaga. Universitetai taip pat ketina bendradarbiauti Lietuvoje įsteigiant Korėjos studijų institutą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.