Holokausto Lietuvoje diskursai – kaip kurti dialogą?

Sausio 23 d., 12 val. Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje (S. Daukanto g. 25) vyks VDU profesoriaus Robertas van Vorenas vieša paskaita-diskusija tema: „The painful legacy of the Holocaust: how to end a controversy“.

Ši diskusija apie jautrią žydų ir lietuvių santykių istorijos temą: Antrojo pasaulinio karo metu Lietuvoje vykusį holokaustą bei būdus, kaip galima išspręsti iki šių dienų išlikusį konfliktą tarp minėtų bendruomenių. Prof. R. van Voren kviečia dalyvauti paskaitoje-diskusijoje, kurios metu bus siekiama surasti atsakymą, kaip šiandieninei mūsų visuomenei susitaikyti su šia juoda Lietuvos ir žydų bendruomenės istorijos dalimi ir ką daryti, kad vis dar kylantys nesutarimai dėl šios praeities būtų tinkamai bei veiksmingai sprendžiami.

Robertas van Vorenas (1959) – sovietologas, šiuo metu dėstantis politikos mokslus Vytauto Didžiojo universitete ir Valstybiniame Ilijos universitete (Tbilisis, Gruzija), vadovaujantis organizacijai „Globali iniciatyva psichiatrijoje“. Robertas van Vorenas – knygų „On Dissidents and Madness“ (2009) ir „Cold War in Psychiatry“ (2010) autorius, daug rašęs apie Sovietų Sąjungą, antrąjį pasaulinį karą, psichinę sveikatą ir žmogaus teises.

Vieša diskusija-paskaita vyks anglų kalba.

Renginį organizuoja Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus ir Sugiharos namai.

Daugiau informacijos renginio socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.