Gruodį – šventiniai VDU kamerinio orkestro koncertai

1920

Išleidęs savo pirmąją kompaktinę plokštelę „Ekspresija“, kurioje skamba šių dienų lietuvių kompozitorių sukurta muzika,  VDU kamerinis orkestras jau ruošiasi gruodžio mėnesio renginių maratonui. Artėjant Kalėdoms muzikantai ketina pristatyti tris visiškai skirtingo pobūdžio projektus su įvairių muzikos stilių atlikėjais.

Gruodžio 19 dieną VDU kamerinis orkestras minės antrąjį savo gimtadienį. Šia proga ant scenos kartu pasirodys atlikėjai, pastaruosius dvejus metus lydėję orkestrą jo eksperimentuose bei klasikinės muzikos koncertuose. Pirmoje koncerto dalyje skambės Antonio Vivaldi kūrinys „Metų laikai“, kuriame solo partiją atliks tarptautinių konkursų laureatė smuikininkė Ingrida Armonaitė. Antroje vakaro pusėje prie orkestro prisijungs operos solistė Rita Novikaitė, akordeonistas Kazys Stonkus bei šokio teatro „Aura“ šokėjai, atliksiantys kompoziciją pagal J. S. Bacho, A. Piazzollos ir kitų kompozitorių kūrinius.

Kalėdas orkestras minės gruodžio 27 dieną, kuomet pakvies žiūrovus drauge ragauti „Kalėdinio pašteto“ – taip skamba kalėdinio teatralizuoto koncerto pavadinimas, kurio prasmę reikia suprasti visiškai tiesiogiai. Drauge su kameriniu orkestru į sceną kils trys operos solistai, tačiau čia ne tik skambės žymiausios operų arijos, bet ir bus gaminamas paštetas, kurio paragauti ir papildyti savo šventinį stalą galės visi klausytojai.

Orkestro gerbėjai ir visi, norintys kultūringai ir linksmai praleisti Naujųjų metų išvakares, turės galimybę tai padaryti VDU kamerinio orkestro ir grupės „Liūdni slibinai“ koncerte gruodžio 31-ąją. „Liūdni slibinai“ garsėja ne tik išskirtiniais teatralizuotais koncertais, bet ir lietuvių kultūros plėtojimu – žodžius savo dainoms jie neretai skolinasi iš H. Radausko, Maironio, A. Baranausko ir kitų mūsų autorių. Tai pirmasis šių dviejų kolektyvų susitikimas scenoje, kurio metu atlikėjai žada derinti kokybišką šiuolaikinę pramogą su daugelio metų patikrinta klasikinės muzikos kultūra.

VDU kamerinis orkestras yra vienintelis tokio pobūdžio orkestras Kaune. Vos per dvejus koncertinės veiklos metus muzikantai jau spėjo dalyvauti ne viename tarptautiniame festivalyje, tarp jų – prestižiniame Schleswigo-Holsteino festivalyje Vokietijoje, į kurį patekti sudėtinga net ir ilgą laiką egzistuojantiems kolektyvams. Orkestrą sudaro išimtinai jauni profesionalai, kurie nebijo eksperimentuoti ir atrasti naujų būdų pateikti daugeliui gerai žinomus klasikinės muzikos kūrinius.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.