Gražiose rungtynėse Vilniuje – VDU pergalė prieš VU

1251

Pirmadienį, vasario 6 d., dešimtojo Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) turo rungtynėse VDU krepšininkai, daugkartiniai lygos čempionai, svečiuose 91:81 (27:20, 21:29, 17:18, 16:24) įtikinamai nugalėjo sezono naujokę Vilniaus universiteto komandą. Susitikime netrūko gražių akimirkų, o jo baigtį nulėmė puikus kauniečių žaidimas ketvirtajame kėlinyje. Ši pergalė leido VDU pakilti į antrąją turnyrinės lentelės vietą, į priekį praleidžiant tik Šiaulių universitetą.

Dvikovos pradžioje ryškaus pranašumo neturėjo nei vieni, nei kiti, tačiau VDU komandai nesisekė rasti savo žaidimo, tritaškiai metimai buvo netaiklūs, todėl nedideliu skirtumu pirmavo VU. Įpusėjus pirmajam kėliniui, šeimininkams pavyko susikrauti dviženklę persvarą – 10:21. Nepaisant to, prieš nuaidint pirmojo ketvirčio sirenai, deficitą sumažino R. Jakšto tritaškis – vilniečiai liko priekyje rezultatu 20:27.

Antrajį kėlinį VU pradėjo puldami efektyviau už varžovus. Praėjus penkiolikai rungtynių minučių, sostinės komanda vėl atitolo – 28:40. Tačiau VDU krepšininkai atkakliai sekė jiems įkandin: dar viena sėkminga atkarpa leido sumažinti skirtumą iki septynių (33:40). Lygos senbuviai iš laikinosios sostinės nesiliovė spaudę priešininkų. Puikiai sužaistų paskutinių keturių ketvirčio minučių dėka, VDU laimėjo atkarpą 21:8 ir išėjo ilsėtis švieslentei skelbiant minimalią kauniečių persvarą – 49:48.

Po didžiosios pertraukos VDU tęsė sėkmingą žaidimą, susikraudami septynių taškų pranašumą. Įspūdingas svečių dėjimas privertė žiūrovus išsižioti – po P. Soroko perdavimo per pusę aikštės, A. Drungilas pagavo kamuolį ore ir „įkrovė“ jį į krepšį nenusileidęs ant žemės. Tačiau intriga niekur nesitraukė ir VDU aikštėje nešeimininkavo – prieš paskutinįjį kėlinį VU krepšininkus nuo tituluotų varžovų iš Kauno skyrė vos du taškai (67:65).

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo taikliu VU metimu, išlyginusiu rezultatą – 67:67. Tuomet abiems komandoms krepšys „užsirišo“ – pasipylė daugybė netaiklių metimų ir klaidų. Po dviejų minučių taškų badą nutraukė E. Ulanovas, taip pradėdamas lemiamą VDU sėkmingo žaidimo atkarpą: svečiai ėmė pataikyti savo metimus, o šeimininkai negalėjo išsikapstyti iš pavyzdingos kauniečių gynybos gniaužtų. Pirmuosius taškus kėlinyje VU pelnė tik jam įpusėjus, tačiau buvo jau per vėlu – likus kiek daugiau nei dviems minutėms iki rungtynių pabaigos, VDU jau pirmavo įtikinamu skirtumu (85:73) ir nebepaleido pergalės iš rankų.

Laimėję rungtynes 91:81, VDU krepšininkai turnyrinėje lentelėje užėmė antrąją vietą – tai jiems pavyko pasiekti ir dėl neįvykusių rungtynių tarp LKKA ir LEU komandų. Rezultatyviausiai VDU gretose žaidė Ž. Janavičius (21 taškas), E. Ulanovas (20) ir V. Čepukaitis (17).

Gražiausių akimirkų nuotraukas ir rungtynių statistiką kviečiame žiūrėti VDU  krepšinio komandos tinklalapyje.