Globalus švietimas: iššūkis (ne)lygybei

984

Lapkričio 20 d., penktadienį, VDU didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28) rinksis pasaulio piliečiai – beveik 200 Lietuvos moksleivių dalyvaus globaliojo švietimo renginyje „Iššūkis (ne)lygybei!“.

Kaip kiekvienas iš mūsų esame susiję su žmonėmis, gyvenančiais kitose pasaulio šalyse? Kaip mes galime prisidėti prie teisingesnio ir lygaus visiems pasaulio kūrimo? Apie tai diskutuos jaunimas iš įvairių Lietuvos kampelių.

Šiandien pasaulio bendruomenė susiduria su dideliais iššūkiais. Tai skurdas, socialinio teisingumo ir lygybės stoka, žmogaus teisių pažeidimai, klimato kaita. Tam, kad kurtume darnų ir takų pasaulį, itin svarbus jaunimo dalyvavimas kovoje su globaliais iššūkiais. 2015-ieji yra paskelbti Europos vystymosi metais. Tai puiki proga atkreipti dėmesį į tai, kaip kiekvienas iš mūsų, vykdydami prasmingą veiklą, galime prisidėti prie darnaus ir taikaus pasaulio kūrimo, mesti iššūkį nelygybei, neteisybei ir stereotipams. Dėl šios priežasties Pasaulio piliečių akademija ir Kauno jaunimo slėnis Globaliojo švietimo savaitės metu organizuoja renginį „Iššūkis (ne)lygybei“, bendradarbiaudami su VDU ir kitais partneriais.

„Šiuo renginiu siekiame mesti iššūkį nelygybei pasaulyje ir diegti jaunimui su ja kovoti būtinas pamatines vertybes, tokias kaip tolerancija, pagarba įvairovei ir žmogaus orumui, solidarumas, tikėjimas ir noras keisti. Jame pakvietėme dalyvauti beveik 200 mokinių iš dešimties Lietuvos savivaldybių“, – teigia Pasaulio piliečių akademijos vadovė Indrė Augutienė.

Renginys „Iššūkis (ne)lygybei!“ skirtas sukurti erdvę 13-19 metų mokiniams, kurioje jie turėtų galimybę pažinti pasaulio realijas ir tuo pačiu ugdyti(s) aktyvaus dalyvavimo gebėjimus, skatinančius prisidėti prie globalios kaitos. Renginį sudarys 10 skirtingų užsiėmimų, kuriuose mokiniai turės galimybę pažinti nelygybės problemas įvairiose pasaulio šalyse, suprasti, kaip per savo kasdieninį vartojimą prisideda prie nelygybės problemų egzistavimo arba nykimo, geriau suvokti nelygybės problematiką įvairiuose kontekstuose: aplinkosauginiame, socialiniame, ekonominiame ir politiniame.

Pasaulio piliečių akademija ir Kauno jaunimo slėnis renginį organizuoja bendradarbiaudami su Vytauto Didžiojo universitetu ir jo savanoriais, Jungtinių Tautų studentų klubu, organizacija „AfriKo“, VšĮ „Psichologinių idėjų namai“, aktyviais VDU studentais ir absolventais. Šis renginys yra LR švietimo ir mokslo ministerijos remiamo projekto „Jaunimo socializacija globalioje visuomenėje“ dalis.

Daugiau informacijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.