Genadijui Burbuliui – sidabro medalis už paramą Lietuvai

902

Vasario 14 d., trečiadienį, 15 val., VDU Rektorato posėdžių salėje (K. Donelaičio g. 58) Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga VDU Rektorius prof. Juozas Augutis įteikė sidabro medalį prof. Genadijui Burbuliui, buvusiam Rusijos TFSR valstybės sekretoriui (1991–1992) už ilgametį indėlį siekiant Lietuvos nepriklausomybės.

Universitetas politikui taip pat suteikė vizituojančio profesoriaus vardą už jo pastangas palaikyti taikų dialogą tarp valstybių ir individų bei tarptautinį universitetų bendradarbiavimą.

Prof. G. Burbulis yra Belovežo sutarties, kuria paskelbtas Sovietų Sąjungos iširimas ir NVS sukūrimas, kūrėjas ir signataras, artimas Boriso Jelcino bendražygis, vienas įtakingiausių Rusijos politinių veikėjų, perestroikos metais ir po jos užėmęs svarbias pozicijas šalies valdžioje. Nuo 1993-ųjų pasitraukęs iš valdžios, G. Burbulis tapo aršiu Kremliaus reformų kritiku, o prezidentu tapus V. Putinui, paliko politiką apskritai.

Padėkodamas universitetui už įvertinimą, G. Burbulis prisiminė lietuvišką savo kilmę – jo senelis buvo lietuvis emigrantas. „Galiu pasakyti, kad ir man, ir mano šeimai ši diena yra ypač svarbi. Tai yra sugrįžimas prie mūsų giminės lietuviškų ištakų“, – sakė G. Burbulis, renginyje atskleidęs, kad jam artima M. K. Čiurlionio pasaulėžiūra: garsusis kompozitorius yra pasakęs, jog visas pasaulis yra lyg simfonija, o žmonės – kaip natos.

„Džiaugiamės galėdami skirti įvertinimą prof. G. Burbuliui, žmogui, kurio parama Lietuvai kovojant dėl nepriklausomybės buvo labai svarbi – jis tikrai reikšmingai prisidėjo prie to, kad šalis išsilaisvintų iš totalitarinio režimo gniaužtų, o Sovietų Sąjunga žlugtų visiems laikams. Universitetui labai artimos ir brangios jo nuolatinės pastangos ginti prigimtines žmogaus teises į orumą ir laisvę“, – sakė VDU rektorius prof. Juozas Augutis.

2017 m. kovą G. Burbulis lankėsi VDU vykusiame tarptautiniame Baltijos ir Juodosios jūrų forume kaip vienas iš istorinių lyderių, kur kartu su kitais buvusiais Rytų ir Vidurio Europos valstybių vadovais aptarė žemyno ateitį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.