Gedime dėl Romo Sakadolskio netekties

1068

Ketvirtadienį mirė Viešosios komunikacijos katedros lektorius, garsus JAV ir Lietuvos žurnalistas Romas Sakadolskis. Vytauto Didžiojo universiteto bendruomenė liūdi dėl nuolat mylimiausiu išrinkto dėstytojo, garbingo ir atsidavusio profesionalo netekties.

R. Sakadolskis gimė 1947 m. Vokietijoje, 1974 metais baigė Merilendo universitetą (JAV). Nuo 1973-ųjų jis buvo radijo kompanijos „Amerikos balsas“ lietuvių redakcijos Vašingtone bendradarbis, vėliau dirbo Vidurio Vakarų biuro Čikagoje reporteriu, vedė lietuviškas laidas. 1994-aisiais tapo „Amerikos balso“ žurnalistu. Atvykęs į Lietuvą, R. Sakadolskis dėstė Žurnalistikos institute. Nuo 2014 metų jis dirbo VDU Viešosios komunikacijos katedros lektoriumi.

„Tai buvo nuostabus žmogus su savo kūrybine potencija, įgyta žurnalistine patirtimi tuo metu visai kitoje pasaulio pusėje. Reikėjo įkalbinti jį iš žurnalisto praktiko tapti teoretiku tam, kad tos žinios pasiektų mūsų studentus“, – iškilų kolegą prisiminė VDU Viešosios komunikacijos katedros profesorė Audronė Nugaraitė.

Amžinatilsį Romui Sakadolskiui šilčiausių žodžių negailėjo ir filosofas, VDU profesorius Leonidas Donskis. „Netekome patrioto, didelio lietuvio, labai laisvo ir labai laisvei, demokratijai atsidavusio visuomenininko, vieno iškiliausių per visą Lietuvos istoriją žurnalisto“, – sakė profesorius.

Romas Sakadolskis šiandien taip pat tapo ir 2016 m. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatu. Lektoriui apdovanojimas skirtas už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.