Gamtos mokslų fakulteto laboratorijos atvers duris lankytojams

1559

Lapkričio 4 d., penktadienį, 12 val., VDU Gamtos mokslų fakultete (Vileikos g. 8) prasidės renginys „Atviros VDU GMF laboratorijų durys“, kurio metu modernizuotose GMF tyrimų laboratorijose vyks interaktyvi gamtotyrinė programa.

Renginio metu bus pristatytos modernizuotos Gamtos mokslų fakulteto laboratorijos, pademonstruoti parodomieji eksperimentai keturiose srityse – aplinkotyroje ir ekologijoje, biologijoje, aplinkos chemijoje bei aplinkos fizikoje.

Parodomųjų eksperimentų metu lankytojai sužinos apie anglies dvideginį kaip augalų statybinę medžiagą, žalingą ultravioletinių spindulių poveikį augalams, nematomų vienaląsčių organizmų ir bestuburių įvairovę. Taip pat bus pasakojama ir apie DNR tyrimus – polimerazinės grandininės reakcijos taikymą molekuliniuose tyrimuose ir teisingą DNR tyrimų rezultatų interpretavimą. Besidomintieji aplinkos chemija sužinos, kaip nustatomas bendras antioksidacinis aktyvumas augalų ekstraktuose, ir išmoks naudoti bakterijas aplinkos užterštumo nustatyme. Aplinkos fizikos specialistai pasakos apie garso stiprio nustatymą ir pristatys mobiliųjų telefonų spinduliuotės intensyvumo tyrimą.

Renginys yra projekto „Žaliasis Aleksotas“ Nr.VP3-1.4-AM-09-K-01-113 informacijos apie aplinką akcija. Daugiau informacijos rasite www.zaliasisaleksotas.lt.

Parodomųjų eksperimentų sąrašas
Renginio plakatas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.