Gamtos mokslų fakultetas kviečia į iškilmingą 20-ojo gimtadienio šventę

2721

Vasario 18 d., penktadienį, 15 val., Vytauto Didžiojo universiteto Gamtos mokslų fakulteto (GMF) bendruomenė kviečia į 20-ųjų fakulteto įkūrimo metų minėjimo šventę VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7). Iškilmingame renginyje bus prisiminta įdomi šio padalinio istorija, pagerbti labiausiai jam nusipelnę žmonės, kalbas sakys universiteto Rektorius, fakulteto dekanas prof. Algimantas Paulauskas ir kiti iškilūs asmenys.

Gamtos mokslų fakulteto 20-ojo gimtadienio šventė prasidės iškilmingu posėdžiu, kuriame fakulteto bei jo katedrų įkūrimo istoriją apžvelgs buvę katedrų vedėjai ir fakulteto dekanai. Su fakulteto šiandiena ir perspektyvomis supažindins dabartinis GMF dekanas prof. Algimantas Paulauskas. Sveikinimo žodį tars VDU Rektorius, studentų ir absolventų atstovai, svečiai iš kitų mokslo bei verslo institucijų, su kuriomis fakultetas palaiko glaudžius bendradarbiavimo ryšius. Atminimo dovanomis ir ženkleliais bus apdovanoti fakultetui daug nusipelnę darbuotojai ir dėstytojai.

Artėjančia švente džiaugėsi ir fakultetui gražių žodžių negailėjo nusipelnęs biologas, buvęs fakulteto dekanas, prof. dr. Mindaugas Venslauskas, jau daug metų prisidedantis prie universiteto pasiekimų gamtos mokslų srityje. Mokslininkas į renginį kvietė ateiti ne tik visą universiteto bendruomenę, bet ir Lietuvos specialistus iš kitų aukštųjų mokyklų, ypač tuos, kurie aktyviai dalyvavo atkuriant universitetą bei svariai prisidėjo prie Gamtos mokslų fakulteto atkūrimo 1990 m. M. Venslauskas taip pat priminė, jog prieš karą Vytauto Didžiojo universitete gyvavo 1922 m. įkurtas Gamtos-matematikos fakultetas, taigi, dabartinio padalinio priešistorė skaičiuoja daugiau nei dvi dešimtis metų: „Dabartinis VDU Gamtos mokslų fakultetas yra savotiška tąsa gyvavusiajam tarpukario laikotarpiu“.

Gamtos-matematikos fakultetas tarpukario Vytauto Didžiojo universitete gyvavo iki jo uždarymo 1940 m. Dabartinio Gamtos mokslų fakulteto pagrindas atkurtajame VDU padėtas 1990-aisiais įkūrus Fizikos ir matematikos bei Biologijos fakultetus.

Kvietimas į GMF 20-mečio minėjimo šventę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.