Galerijoje „101“ – J. Kluonės tapybos darbų paroda

1395

Spalio 10 d. 18 val. VDU menų galerijoje „101" (Laisvės al. 53) atidaroma Jūratės Kluonės tapybos darbų paroda „Vienos šeimos istorija". Parodos atidaryme dalyvaus autorė Jūratė Kluonė ir menininkė Aistė Kisarauskaitė.

„Meistriška sovietinio „akademinio“ realizmo piešinį primenanti tapyba, lengva, skaidri, lyg nuplauti prisiminimai, daug kur palikta tiesiog neužtapyta drobė, šiltas ochros koloritas, sukuriantis jaukios šeimyninės nuotraukos asociacijas (…) Vos atidžiau pažvelgus į keletą ciklo kūrinių, suvoki autorės pasirinktą trauminės atminties temą (…) Autorės santykis su tragiškais praeities įvykiais yra asmeniškas, ji turi ką pasakyti, tai pačios menininkės gyvenimas, jos tėvų, vaikystės prisiminimai, pasakojimai, todėl paveiku ir tikra“.

Aistė Kisarauskaitė. Apie Jūratės Kluonės ketvirtadienio peržiūrą galerijoje „Vartai". „Literatūra ir menas", 2012-05-24.

“Šiais laikais istorija yra subjektyvūs pasakojimai. Kadangi esu sovietmečio politinių kalinių vaikas, paveikslų ciklu „Vienos šeimos istorija“ bandau papasakoti savo tėvų likimus. Skaudūs, ilgai slopinti prisiminimai tapo įvaizdintu sovietmečiu drobėse. Šis paveikslų ciklas kilo apmąstant savoką „rezistencija“. Rezistenciją ne tik kaip ginkluotą pasipriešinimą, bet ir kaip ilgalaikį atsparumą sistemai, kuri primetinėjo svetimas vertybes“.

Jūratė Kluonė

Paroda galerijoje veiks iki š.m. spalio 31 d.

Renginio plakatas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.