Galerijoje „101” atidaroma personalinė Rimo Čiurlionio paroda

2142

Balandžio 26 d., pirmadienį, 18 val. VDU menų galerijoje „101“ (Laisvės al. 53) atidaroma personalinė Rimo Čiurlionio paroda „Valandų žymės“. Šiuo metu JAV gyvenančio ir kuriančio menininko darbai čia bus eksponuojami iki gegužės 1 d.

Rimas Čiurlionis gimė ir augo Kaune, Stepo Žuko taikomosios dailės technikume studijavo tapybą ir grafinį dizainą. Nuo 1992 metų Rimas Čiurlionis kuria Čikagoje.

Kaip savo straipsnyje „Paveikslas kaip meditacinė gelmė“ pastebi menotyrininkė, VDU docentė Rasa Andriušytė-Žukienė, R. Čiurlionio meno „pilietybė” jau nebėra lokali, jo kūryboje pasikeitusios ir temos, ir koloritai.

„Dabar dailininko veiklos laukas – ne homogeniška lietuvių bendruomenė, bet didelė, internacionali ir kosmopolitiška JAV meno aplinka, kuri, be abejonės, veikia dailininką savo intelektualumu, įvairumu, stipria konkurencija. Nemažai Rimo Čiurlionio darbų yra JAV ir Europos galerijose ir privačiuose rinkiniuose”, – teigia menotyrininkė.
Pasak jos, šio menininko kūrybos savitumas slypi didingoje drobių ramybėje, meditacinėje paveikslų gelmėje ir tapybinio paviršiaus substancijos sureikšminime. „Paviršiaus gyvumo, organiškumo pojūtis, optinis ir fizinis faktūrų suvokimas žiūrovą džiugina ir traukia artyn prie paveikslų. Stebėtoją gali suintriguoti palaipsniui ateinantis supratimas, kad paveikslo paviršiuje jis mato ne statiškų vaizdų iliuziją, bet lėtą abstrahuotų dailininko vaizdinių augimą, persiklojimą, maišymąsi, nykimą", – teigia R. Andriušytė–Žukienė.


Pasak jos, iš vienos pusės R. Čiurlionio darbai atrodo gana subjektyvūs, tačiau juose vaizduojami procesai būdingi ne tik meninės kūrybos prigimčiai, bet ir viso pasaulio raidai. „Du klausimai – „kaip” ir „kodėl” – jo kūrybinėje pozicijoje visuomet išlieka vienodai svarbūs”, – pabrėžia ji.

Galerijoje „101“ parodą galima aplankyti: antradieniais – ketvirtadieniais 12 – 18 val., penktadieniais 12 – 17 val., šeštadieniais 12 – 16 val.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.