Fizikos katedra kviečia moksleivius pristatyti aplinkai palankias idėjas

Vytauto Didžiojo universiteto Gamtos mokslų fakulteto Fizikos katedra kviečia vyresniųjų klasių moksleivius dalyvauti konkurse „EnIdėja – Žaliosios energijos idėja 2011“, kurio baigiamasis etapas vyks „Moksleivių dienos VDU“ metu 2011 m. kovo 19 d. Moksleiviai turės galimybę pademonstruoti savo kūrinius parodoje, kurią aplankys renginio dalyviai.

Konkurso tikslas yra skleisti aplinkai palankios energijos sprendimų reikšmę kasdieniniame gyvenime bei suteikti dalyviams galimybę pristatyti savo techninius kūrinius ir susipažinti su kitų moksleivių darbais.

Konkursui priimami tiriamieji darbai apie atsinaujinančius energijos šaltinius, sukurti modeliai ar maketai apie atsinaujinančių energijos šaltinių įgyvendinimo galimybę konkrečioje aplinkoje. Konkursui pateikiamų darbų temos turi sietis su „žaliosios“ energijos sprendimais: efektyvus energijos panaudojimas, geresnis medžiagų ir produktų panaudojimas saugant energiją ar atsinaujinančių energijos šaltinių įsisavinimas.

Visų „EnIdėjos“ konkursui pateiktų darbų pristatymas vyks 2011 m. kovo 19 d.,  „Moksleivių dienos VDU“ metu universitete. Savo darbų aprašymus, brėžinius, schemas dalyviai pateiks stenduose. Ši darbų paroda bus prieinama  visiems lankytojams. Vertinimo komisijos atrinktos „EnIdėjos“ bus pristatomos viešai. Konkurso metu jo dalyviams bei  „Moksleivių dienos VDU“ lankytojams bus organizuojama viktorina „EnIdėjos“ tema.

Atrinktų darbų autoriai bus pakviesti pristatyti žaliosios energijos idėjas konkurso baigiamojoje konferencijoje.

Susidomėjusieji kviečiami suburti komandą, užregistruoti ją iki vasario 28 d. ir iki kovo 13 d. atsiųsti savo „EnIdėjos“ santrauką organizatoriams. Apribojimų dalyviams nėra, rekomenduojama komandos sudėtis – 2-5 mokiniai, komandos sudėtyje gali būti mokytojas. Komandos kapitonas turi būti mokinys.

Daugiau informacijos galite rasti oficialioje konkurso svetainėje.

Konkurso plakatas.

Konkurso sąlygos.