Festivalyje Kanadoje – doc. dr. R. Baločkaitės minčių įkvėptas filmas

1276

Monrealio tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje Kanadoje šiuo metu rodomas Anastasijos Piroženko dokumentinis filmas „Mimikrija ir jos sindromai“ („Syndromes of Mimicry“), parengtas remiantis VDU Filosofijos ir socialinės kritikos katedros docentės Rasos Baločkaitės straipsniu „Tarp mimezės ir nebūties“.

Žlugus Sovietų Sąjungai, žmonės Lietuvoje liko be identiteto, be krypties, o iš griuvėsių pradėjusi kilti nauja visuomenė griebėsi strategijos mėgdžioti Vakarus. Tačiau Vakarų politinė ir kultūrinė kalba Lietuvai buvo svetima, todėl mėgdžiojimas sukūrė tuščias kaukes, už kurių nėra autentiškos tapatybės, o tik beformė, neartikuliuota patirtis.

Tokias mintis savo straipsnyje „Tarp mimezės ir nebūties“ 2008-aisiais žurnale „Kultūros barai“ išsakė VDU Filosofijos ir socialinės kritikos katedros docentė dr.  Rasa Baločkaitė, o 2016 m. jos straipsnis įkvėpė menininkės Anastasijos Piroženko filmą „Syndromes of Mimicry“, kuriame pagal docentės idėjas atskleidžiama lietuviško eurocentrizmo tuštuma.

Daugiau informacijos

***

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.