„Avanti“: džiazo jungtis tarp Latvijos ir Lietuvos

1458

Įpusėjęs jaunatviškas ir pavasariškas tarptautinis kamerinės muzikos festivalis „Avanti 2015“ kviečia klausytojus į dar tris išskirtinius koncertus. Kaune gegužės 6-8 dienomis skambės akordeono, fortepijono, styginių bei vokalinių-instrumentinių ansamblių atliekama muzika bei džiazo improvizacijos.

Tarp laukiamiausių renginių – ketvirtadienį pristatomas tarptautinis džiazo projektas. Gegužės 7-ąją, 18 val., VDU didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28) ant scenos pasirodys svečias iš Rygos J. Vitolio muzikos akademijos Kaspars Kurdeko (mušamieji), šios akademijos studentai, taip pat VDU Muzikos akademijos Džiazo katedros studentai ir dėstytojai Liudas Mockūnas (saksofonai) bei Justė Sakalytė (vokalas).

Festivalyje „Avanti“ džiazo atlikėjai koncertuoja jau trečius metus iš eilės. Viena koncerto atlikėjų bei organizatorių, profesionali dainininkė, saksofonininkė, pedagogė Justė Sakalytė pastebi, kad šis džiazo vakaras bus kitoks nei ankstesniais metais – didesnis, profesionalesnis.

„Pernai pradėjome projektą su Rygos J. Vitolio muzikos akademija. Keturi mūsų akademijos studentai su dėstytoju Liudu Mockūnu vyko į Rygą, ten su kolegomis iš Latvijos ruošė programas, koncertavo. Šiemet projektą tęsiame ir jau patys laukiame svečių iš Rygos. Kartu su latvių studentais atvyksta ir garsus atlikėjas, jaunas pedagogas Kaspars Kurdeko. Mūsų studentai ir dėstytojai koncerte „Džiazas: Lietuva-Latvija“ scenoje pasirodys kartu, taigi laukia išties įdomus, netikėtas ir netgi, pavadinčiau,  margas koncertas. Džiaugiamės, kad džiazas festivalio „Avanti“ rėmuose tarsi paaugo, kviečia klausytojus į didesnes erdves, pasimėgauti tarptautinio kolektyvo atliekamomis improvizacijomis“, – sakė J. Sakalytė.

Įsibėgėjusiame festivalyje jau buvo galima išvysti svečius iš D. Britanijos – koncerte Kauno valstybinėje filharmonijoje kartu su VDU kameriniu orkestru pasirodė Londono Karališkosios muzikos akademijos magistrantės iš Lietuvos, Rumunijos ir Pietų Korėjos. Festivalio atidarymo koncerte pasirodė svečiai iš Latvijos.

Bendradarbiavimas su kaimyninėmis valstybėmis džiugina festivalio organizatorius. „Kiekvienais metais iš kaimyninių valstybių sulaukiame iniciatyvos ir noro kurti bendrus projektus. 2014 metų festivalyje pasirodė svečiai iš Estijos, šiais metais turime du skirtingus projektus iš Latvijos“, – džiaugėsi projekto vadovė Rita Bieliauskaitė.

„Avanti“ koncertai vyks iki penktadienio – gegužės 6-ąją, trečiadienį, 18 val., VDU didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7) gros akordeono, fortepijono ir styginių instrumentų muzikantai, o gegužės 8-ąją, 18 val., ten pat pasirodys vokaliniai instrumentiniai ansambliai.

Visą festivalio „Avanti“ programą galima rasti interneto puslapiuose www.kamerinisorkestras.lt, www.vdu.lt bei socialiniame tinklapyje „Facebook“. Bilietus į balandžio 30 d. koncertą galima įsigyti Kauno valstybinės filharmonijos bei visose „Tiketos“ kasose. Į visus kitus renginius įėjimas – nemokamas.

Festivalio programa

Plačiau apie programą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.