Festivalyje AURA ’24 – apie vyriškumą visuomenėje

Spalio 8–12 d. Kaune vyks vienas didžiausių šokio renginių Lietuvoje – tarptautinis šokio festivalis AURA ’24. Universiteto bendruomenės nariams bilietai į festivalio renginius VDU didžiojoje salėje parduodami su 50 proc. nuolaida.

Festivalis AURA ’24 šiemet klaus, kas yra vyriškumas postmodernioje visuomenėje. Dažniausiai bandant apibrėžti vyriškumą, einama lengviausiu keliu: išvardinami fizinių ir žmogiškųjų savybių rinkiniai, vyriškumui iliustruoti pateikiami visuomenėje populiarių ir „sėkmingų“ vyrų pavyzdžiai. Tačiau, pasak organizatorių, realybė dažniausiai prasilenkia su mūsų scenarijuje pateiktu vyro „normų“ rinkiniu.

Kyla klausimas, ar postmodernioje visuomenėje apskritai įmanoma apibrėžti, įrėminti, sunorminti? Į svarstymus apie tikrą ir tariamą vyriškumą leisis skirtingas kultūrines patirtis turinčios trupės, vyrų duetai ir moterų kūnai.

„Mintis šių metų festivalyje skirti dėmesio vyriškumo temai kilo pamačius Izraelio šokėjos Anat Grigorio pasirodymą „Ponas Šaunusis“. Šis spektaklis – apie vyro ir moters santykius. Vyras, kurio scenoje, tiesa, nematome, valdo moterį. Klausimas, ar moteriai patinka toks vyriškumo demonstravimas? Ar ji nuolankiai paklūsta, ar priešinasi šiam diktatui?“, – sakė festivalio meno vadovė Birutė Letukaitė.

Publikai – meksikietiškas vakarėlis

Vyriškumo tema festivalyje bus pagardinta egzotiniais prieskoniais. Pirmą kartą Lietuvoje festivalio AURA’24 scenose bus pristatytas Meksikos ir Pietų Korėjos šiuolaikinis šokis. Rengėjai atkreipia dėmesį, kad su šių šalių kultūra paprastai galima susipažinti keliaujant kaip turistams, tuo tarpu festivalis suteiks galimybę pažvelgti į Meksikos ir P. Korėjos kultūras per šokio žanrą. Kiekvienai valstybei skirtame vakare žiūrovai išvys po tris šių šalių atstovų spektaklius.

Meksikos šokio vakaras nesibaigs pasirodymais scenoje – žiūrovai bus kviečiami į meksikietišką vakarėlį su egzotiškais užkandžiais, gėrimais, muzikos ritmais ir šokiais.

Atidarymo vakarą – prancūzų choreografija su lietumi

Festivalio atidarymo vakarą žiūrovų laukia įspūdingas reginys – prancūzų choreografo Rachido Ouramdane spektaklis „Sfumato“, fantasmagoriška „klimato pabėgėlių“ liudijimų vizija su gausiu lietumi scenoje. Renginyje šoks ir lietuvių šokėja Lora Juodkaitė, kuri su garsiuoju prancūzų choreografu pradėjo repetuoti jau trečiąjį darbą.

Festivalio programoje – net 14 pasirodymų, kuriuos atliks pripažinti, reikšmingų apdovanojimų pelnę choreografai, šokėjai ir trupės iš Belgijos, Italijos, Izraelio, Lenkijos, Meksikos, Pietų Korėjos, Prancūzijos, Švedijos.

Kauno šokio teatras „Aura“ festivalyje pristatys premjerinį spektaklį, kuriam choreografiją kuria su legendine Pina Bausch dirbęs šokėjas, choreografas Paulas Hessas (Vokietija). Spektaklyje debiutuos ir atsinaujinusi, šokėjais iš įvairių pasaulio šalių pasipildžiusi „Auros“ trupė.

Nuolaidos VDU bendruomenei

Vytauto Didžiojo universitetas yra festivalio partneris, todėl visiems VDU bendruomenės nariams taikoma 50 proc. nuolaida (vienam bilietui) į visus VDU didžiojoje salėje vyksiančius festivalio renginius spalio 8-12 d. Bilietus galima įsigyti Kauno šokio teatre Aura“ (M. Daukšos g. 30A, Kaunas).

Festivalio programa
Festivalio plakatas
Daugiau informacijos: info@aura.lt, +370 37 202 062.