Festivalis „Avanti“ šiemet sujungs Lietuvos regionų kamerinę muziką

337

Balandžio 10-18 dienomis Kaune vyks 8-asis tarptautinis kamerinės muzikos festivalis „Avanti“. Šiemet jis išsikėlė ambicingą tikslą – pirmą kartą sukviesti profesionalius Lietuvos kamerinius orkestrus į vieną renginį. Šį pavasarį kasmetinis renginys taps kamerinių orkestrų festivaliu, kurio siekis – leisti publikai išgirsti ir įvertinti Lietuvos orkestrus bei jų parengtas išskirtines kamerinės muzikos programas.

Skirtingi Lietuvos kameriniai orkestrai garsina ir savo krašto kompozitorių kūrinius – todėl festivalio „Avanti“ metu bus pristatoma skirtingų regionų muzika. Klaipėdos kamerinis orkestras savo programoje atliks iškilaus uostamiesčio kompozitoriaus Eduardo Balsio kūrybą – šiemet minimos 100-osios jo gimimo metinės. Savo ruožtu Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras pristatys sostinės regiono kompozitorius, o Kauno VDU kamerinis orkestras – žymių kauniečių kūrybą. Tarp pastarųjų – Juozas Naujalis, kuris bus pagerbtas 150-ųjų gimimo metinių proga, ir Giedrius Kuprevičius, šiemet švenčiantis 75-ąjį jubiliejų.

VDU Kamerinis orkestras ir festivalis „Avanti“ – neatsiejami vienas nuo kito. Festivalio programoje orkestras kasmet atlieka intriguojančias kamerinės muzikos pasaulines naujienas, tuo pačiu realizuoja savo idėjas, ieško bei eksperimentuoja. Šių metų bendras tikslas – pakviesti kolegas kamerinius orkestrus ir surengti išskirtinį kamerinės muzikos festivalį. Tai neabejotinai skatina atlikėjų tobulėjimą profesinėje srityje, dovanoja klausytojams naujus muzikinius atradimus ir padeda garsinti kamerinę muziką šalyje. Tarp renginio tikslų – pritraukti svečių iš užsienio, kurie kasmet čia atsiveža savo aplinkos kultūrinę įvairovę ir, muzikuodami scenoje kartu, ja pasidalija su Kaune kuriančiais menininkais. Festivalyje jau dalyvavo atlikėjai iš JAV, Italijos, Pietų Korėjos, Šveicarijos, Kanados, Rumunijos, Austrijos, Jungtinės Karalystės, Ukrainos, Rusijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos. Šiais metais festivalyje pasirodymus surengs atlikėjai iš Kinijos ir Belgijos.

Festivalio vadovė – Rita Bieliauskaitė.

Festivalio komunikacijos vadovė – Miglė Oželytė.

Organizatorius – Vytauto Didžiojo universitetas.

Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba.

Festivalio programa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.