Europos kalbų diena VDU kvies pasiruošti daugiakalbei darbo rinkai

610

Rugsėjo 27 d., ketvirtadienį, Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyks renginiai, skirti Europos kalbų dienai. Šiemet VDU Užsienio kalbų institutas, bendradarbiaujant su verslo atstovais ir kitais partneriais, studentus ir moksleivius įtrauks į praktinį kalbų mokymąsi ir kvies pasiruošti daugiakalbei darbo rinkai.

Studentams – daugiakalbio verslo pasaulio pavyzdžiai ir išbandymai

Visos dienos programa prasidės 9 val. VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, 106 aud.), kur į viešą paskaitą viso universiteto studentus kvies agentūros „Kaunas IN“ verslo skyriaus vadovas Tadas Stankevičius. „Kaunas IN“ dirba investuotojų ir turistų pritraukimo bei Kauno miesto tarptautinės rinkodaros srityje.

Po paskaitos, 10 val., pratęsiant praeitų metų iniciatyvą atverti studentams daugiakalbį verslo pasaulį, VDU Užsienio kalbų institutas studentus sukvies į susitikimą su tarptautinių verslo įmonių atstovais. Šį kartą pastarieji ne tik pristatys įmonių veiklą mugėje, bet ir pasiūlys išbandyti savo užsienio kalbos kompetencijas darbo pokalbio simuliacijoje net penkiomis kalbomis: anglų, danų, norvegų, rusų ir vokiečių.

„Universitete ne tik stengiamės, kad mūsų studentai užsienio kalbų mokytųsi paskaitose, bet ir siekiame sukurti kuo daugiau praktinių kalbų mokymosi galimybių. Būtent šiemet, Europos kalbų dienos proga, studentai kviečiami dalyvauti simuliaciniame darbo pokalbyje užsienio kalba, – apie šių metų organizuojamą veiklą studentams pasakoja VDU Užsienio kalbų instituto direktorė doc. dr. Vilma Bijeikienė. – Ruošiantis šiai simuliacijai studentai gali išbandyti savo laiko planavimo gebėjimus, ruošiantis pokalbiui, taip pat įsivertinti tiek savo asmenines, tiek ir užsienio kalbų kompetencijas bei užmegzti kontaktus su įmonių atstovais“.

V. Bijeikienės teigimu, į šią veiklą užsiregistravo itin daug norinčių, tarp jų – ir nemaža dalis užsienio studentų, kurie mokosi VDU. Plačiau apie simualiacinį darbo pokalbį – renginio socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Europos kalbų dienos 2018 VDU metu, 9.45-11 val., pastato pirmame aukšte veiks įmonių mugė, kurios metu studentai galės daugiau sužinoti apie tai, kokias darbo galimybes atveria užsienio kalbų mokymasis ir kokių kompetencijų reikia norimai pozicijai užimti bei užmegzti ateities karjerai reikiamus kontaktus. Su studentais susipažinti atvyks įvairių sričių Lietuvos ir tarptautinių įmonių atstovai. Tarp jų – VDU partneriai UAB „Hegelmann Transporte“, „Intermedix Lietuva“, „Cognizant Technology Solutions Lithuania“, advokatų profesinė bendrija „Magnusson ir partneriai“, „Kesko Senukai Lithuania“, „Runway Lietuva“ ir „Transcom Worlwide“.

Moksleiviai kviečiami į žaidybinį kalbų mokymąsi

Nuo vidurdienio, 12 val., prasidės kita renginio dalis, skirta moksleiviams. VDU Užsienio kalbų  institutas kviečia 9–12 klasių moksleivius suburti komandą, dalyvauti „Scrabble“ turnyro nuotykyje ir varžytis dėl puikių prizų.

„Scrabble“ – vienas populiariausių stalo žaidimų pasaulyje. Daugelyje šalių jis naudojamas kalbų mokyme. Žaidžiant vystomi ir kiti gebėjimai: matematiniai, komunikaciniai, strateginio mąstymo ir kt. Komandą turi sudaryti trys moksleiviai. Turnyras vyks 3 turais. Per kiekvieną turą komanda žais žaidimą vis kita kalba: anglų, lietuvių, prancūzų arba vokiečių. Taigi, iš viso komandos sužais po tris žaidimus trimis skirtingomis kalbomis.

„Šią idėją igyvendinti universitete buvome pakviesti, nes Lietuvoje esame vertinami kaip itin stiprus užsienio kalbų studijų ir mokymo institutas, todėl labai džiaugiamės, jog galime moksleivius Kaune pakviesti išbandyti savo jėgas ir įgyti naujos komandinio darbo patirties ugdant kalbines kompetencijas“, – pristato VDU Užsienio kalbų instituto direktorė doc. dr. V. Bijeikienė.

VDU Užsienio kalbų institutas „Scrablle“ turnyrą organizuoja kartu su Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje, Getės institutu Lietuvoje, Prancūzų institutu Lietuvoje, Britų taryba ir Valstybine lietuvių kalbos komisija.

Registracijos anketa ir kita informacija

Daugiau informacijos apie „Scrablle“ turnyrą – socialiniame tinkle „Facebook“

Apie Europos kalbų dieną

2001-uosius Europos Taryba paskelbė Europos kalbų metais, o rugsėjo 26-oji tais metais tapo Europos kalbų diena. Šios dienos tikslas – įvairiomis neformaliomis veiklomis puoselėti ir turtinti Europos kalbų ir kultūrų lobyną, skatinti daugiakalbystę, motyvuoti europiečius mokytis kalbų. Kasmet prie šios iniciatyvos prisijungia Vytauto Didžiojo universiteto Užsienio kalbų institutas, siūlantis studentams, universiteto bendruomenei ir visiems kauniečiams platų užsienio kalbų spektrą.

Daugiau informacijos

  • Užsienio kalbų institutas
  • Adresas K. Donelaičio g. 52–603
  • Telefonas (8 37) 32 78 45
  • El. paštas darbuotojai@uki.vdu.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.