Europarlamentarės seminare – apie aplinkos kokybę ir gyventojų sąmoningumą

1312

Kovo 19 d., šeštadienį, 12 val. VDU Kauno botanikos sode (Ž. E. Žilibero g. 6) vyks trečioji aplinkosauginio švietimo seminarų ciklo „Aš ir aplinka“ paskaita. Jos metu Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė analizuos aplinkos kokybės klausimus ir visuomenės dalyvavimą jų sprendimuose.

„Pastaruoju metu visuomenės susidomėjimas aplinkosaugos temomis didėja. Tačiau visuomenei sudėtingesnės ir kontraversiškos temos tikrai ne visada yra pateikiamos kompetentingų aplinkos apsaugos ir gamtos mokslų specialistų – netikri pranašai eskaluoja vartotojiškos visuomenės mitus ir diskredituoja ekologinio sąmoningumo idėjas. Šio seminaro ciklo išskirtinumas yra informacijos kokybė – aktualios aplinkosauginio švietimo temos visuomenei yra pateikiamos aukščiausios kvalifikacijos specialistų, nagrinėjamos ne tik vietiniu mastu – lektoriai yra iškilūs Lietuvos ir pasaulio veikėjai – mokslininkai (profesoriai B. Galdikas, R. Juknys, G. Motuza, S. Oleninas), aplinkosaugos specialistai (A. Alijošiūtė, S. Paltanavičius ir kt.), politikai (europarlamentarė R. Morkūnaitė ir kiti). Todėl nenustebkite, kad kai kurie populiarūs mitai apie aplinką bus paneigti“, – teigė VDU Kauno botanikos sodo direktorė prof. Vida Mildažienė.

Seminare „Aplinkos kokybės klausimai ir visuomenės dalyvavimas jų sprendimuose Europos Parlamento darbotvarkėje“ trumpai bus apžvelgiamos EP Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto (ENVI) aktualijos, susijusios su ekologiniu gyventojų sąmoningumu, atsakingu požiūriu į gamtos išteklius bei vartojimą. R. Morkūnaitė aptars Europos Parlamente svarstytus ir svarstomus su aplinkos kokybe bei visuomenės sveikata susijusius klausimus, kurie aktualūs ir Lietuvos gyventojams: klimato kaitai įtaką darančius veiksnius, energijos taupymą ir energijos vartojimo efektyvumo didinimą, maisto produktų ženklinimą, maisto priedus, atliekų tvarkymą. Plačiau apie seminarą kviečiame skaityti paspaudus šią nuorodą. Seminarą tiesiogiai galite matyti www.live.tvdu.lt/zaliasisaleksotas

12 aplinkosauginio švietimo seminarų ciklas „Aš ir aplinka“ yra visuomenės informavimo ir švietimo apie aplinką projekto „Žaliasis Aleksotas“ dalis. Šiuo projektu siekiama skleisti aplinkosauginio švietimo idėjas, skatinti atsakingą visuomenės požiūrį į gamtą ir gyvenamą aplinką. „Tikimės, kad jau įvykusių seminarų įrašus internete peržiūrės daugiau susidomėjusiųjų  (adresas http://www.live.tvdu.lt/zaliasisaleksotas), taip pat kviečiame klausyti susijusių su aplinkos apsaugos tematika interneto radijo laidų (http://www.zaliasisaleksotas.lt/kategorija/radijo-laidos/) ir televizijos laidų  (http://www.zaliasisaleksotas.lt/kategorija/tv-laidos/)“, – teigė V. Mildažienė.

Aplinkosauginio švietimo seminarų tvarkaraštį kviečiame paspaudus šią nuorodą.  
Daugiau informacijos apie projektą kviečiame skaityti tinklalapyje www.zaliasisaleksotas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.