„Erasmus“ mainų programa – gyvenimą keičianti patirtis

3166

Studentai, pasinaudoję „Erasmus“ (šiuo metu „Erasmus+“) mainų programos teikiamomis galimybėmis, vieningai tvirtina, kad studijuojant ar praktikuojantis užsienyje patirtas laikas buvo visapusiškai įdomus ir naudingas tiek profesine, tiek kultūrine ir pažintine prasmėmis.

Sandra Baltkojytė

Zagrebo universitetas, Kroatija, Teisės studijų programa

VDU Integruotos komunikacijos magistrantūros pirmakursė, VDU Tarptautinių ryšių tarnybos darbuotoja Sandra Baltkojytė pagal „Erasmus“ mainų programą pusmetį praleido Kroatijoje, Zagrebo universitete. Mergina prisimena, kad domėtis studijų mainais pradėjo pirmame kurse, kai visai netikėtai prisijungė prie organizacijos ESN VMU, kurios tikslas yra palaikyti ir vystyti studentų mainus, rūpintis užsienio studentais. Sandra dalyvavo ir VDU mentorių programoje, kuri rūpinasi į Lietuvą atvykstančiais studentais. Šių veiklų dėka, studentė turėjo galimybę nuolatos bendrauti su užsienio studentais, atvykstančiais iš įvairiausių pasaulio šalių, pažinti juos ir suprasti, kokią vertę turi tarptautiniai studijų mainai.

baltkojyte

Mergina vertina kitokią studijų patirtį, įgytą „Erasmus“ mainų programos metu, kurios dėka ji praturtino VDU įgytas žinias, sutiko įdomių žmonių, aplankė nematytus kraštus. Studijos Kroatijoje praplėtė S. Baltkojytės profesinio pažinimo sritį, suteikdamos iki tol neturėtų žinių apie ekonomiką ir teisę. Kaip vertingiausią patirtį mergina įvardina regiono politinės situacijos pažinimą, kurį vėliau panaudojo rengdama baigiamąjį bakalauro darbą tema „Euroskepticizmo raiška Kroatijoje 2003–2013 m.“ ir jį sėkmingai apgindama.

Studentė džiaugiasi turėta galimybe susipažinti su žmonėmis iš įvairiausių pasaulio šalių, vystyti diskusijas apie kultūrinius skirtumus ir sukauptas unikalias patirtis gyvenant skirtingose šalyse. „Kartu keliavome, pietavome, mokėmės, tyrinėjome miestą. Tada tai buvo vienas ilgas periodas, kai visada turėjome pas ką nueiti, su kuo susitikti ir apie ką pakalbėti, nes „Erasmus“ ne vien studijų mainų programa – tai šeima, kurioje gyvenome visą semestrą“, – prisimena Sandra.

Sandra Gerdauskaitė

Madrido Karolio III-ojo universitetas, Ispanija, Televizijos ir medijų studijų programa

sandrag

VDU Viešosios komunikacijos absolventė, „Keistuolių teatro“ komunikacijos vadybininkė, pagal „Erasmus“ pusmetį praleidusi Ispanijoje, Madrido Karolio III-ojo universitete, sako, jog studijos užsienyje ne tik suteikia specialybinių įgūdžių, bet sustiprina ir žmogaus asmenybę. Sandra teigia, kad stengėsi įgauti kuo daugiau tarpkultūrinės patirties, dalyvauti renginiuose. „Dalyvavau visų Ispanijos „Erasmus“ studentų suvažiavime, kuriame buvo siekiama rekordo – kuo daugiau skirtingų tautybių žmonių turėjo sudainuoti „Asturias“ (tos vietovės himną – aut. past.), tai buvo nepamirštama patirtis“, – prisimena mergina.

Studentė pramoko ispanų kalbą, pažino šalies kultūrą ir žmones, susirado draugų, sudalyvavo daugybėje renginių. Visa tai, nori ar nenori, praplečia akiratį ir suteikia nepamirštamų įspūdžių. Svarstančius apie „Erasmus“ mainų programą mergina skatina nepraleisti progos pabūti kitos šalies studentu. „Nes tai keičia žmonių gyvenimus, daro įtaką tavo ateities sprendimams ir sustiprina kaip asmenybę“, – tikina Sandra.

Boštjanas Belingaris

VDU, Lietuva, Anglų kalba ir pedagogika, Andragogika

Vytauto Didžiojo universitete Boštjanas Belingaris kaip „Erasmus“ mainų programos studentas studijavo Anglų kalbą ir pedagogiką bei Andragogiką. Šiuo metu vaikinas gyvena Slovėnijoje ir dirba breiko mokytoju vietinėje šokių mokykloje. Boštjano nuomone, „Erasmus“ mainų programa yra gyvenimą keičianti patirtis, kuri suteikia daug visapusiškos naudos. Paklaustas, kas paskatino domėtis tarptautinių studijų siūlomomis galimybėmis, jis teigia jau seniai puoselėjęs norą susikurti naują gyvenimą, susipažinti su žmonėmis, atstovaujančiais skirtingoms kultūroms. „Mano sesuo anksčiau buvo dalyvavusi studijų mainų programoje Vokietijoje, papasakojo tik teigiamus aspektus, todėl paskatino ir mane vykti studijų mainams“, – prisimena vaikinas.

bostjanas

Boštjanas mielai prisimena po studijų VDU Lietuvoje praleistas Kalėdų atostogas, kurių metu pajuto lietuvišką atmosferą. „Apniukęs ir šiek tiek depresiją keliantis oras, laiko leidimas patalpose, kur šilta ir jauku bendrauti su artimiausiais žmonėmis. Ir bulvių valgymas dideliais kiekiais“, – šypsosi vaikinas, prisimindamas studentiško gyvenimo ypatumus Lietuvoje.

B. Belingaris džiaugiasi pramokęs lietuvių kalbą ir pasiekęs gerų studijų rezultatų VDU. Jis pastebi, kad Lietuvoje jaunimas neblogai kalba angliškai. Pasak jaunuolio, lietuviai bendrąja prasme yra šiek tiek uždari žmonės, tačiau jei pats esi draugiškas ir malonus, galiausiai jie atsiveria ir tampa įdomiais ir ištikimais draugais.

Camilla Marucco

VDU, Lietuva, Baltijos regiono studijos

Camilla Marucco į VDU iš Italijos atvyko „Erasmus“ mainų programos dėka – čia ji gilinosi į Baltijos regiono studijų programos žinias. Tėvai visuomet drąsino merginą investuoti į tarptautines universitetines studijas ir skatino pasirinkimą įgyti magistro laipsnį užsienyje. Camilla prisimena, kad jai dar mokantis mokykloje keletas šeimos draugų paskatino apmąstyti tarptautinės karjeros perspektyvas.

„Tikiu, kad „Erasmus“ yra tiesiog puikus projektas, kuris suteikia nuostabias galimybes pažinti kitas šalis ir jų kultūras. Šiuo metu mainų programos populiarumas pasiekė tokį tašką, kad, rodos, net nereikia žmonių skatinti dalyvauti. Iš tikrųjų, aš nuoširdžiai patariu pasinaudoti galimybe praturtinti asmeninę kultūrą ir žengti iš savo komforto zonos. Aš turėjau galimybę sukurti stiprius ryšius su skirtingų kultūrų žmonėmis – tiek lietuviais, tiek atvykusiais mainų programos studentais. Manau, kad dalyvavimas „Erasmus“ programoje suteikia unikalią vertę asmeninei karjerai ir išsilavinimui“, – teigia C. Marucco.

camilla

Paprašyta pasidalinti pačiais brangiausiais potyriais Lietuvoje, mergina išskiria, kad tai – asmeniniai ir akademiniai santykiai, kuriuos susikurti galimybę suteikė ši aplinka. „Susidraugavau su puikiais žmonėmis, atradau baleto mokyklą – man asmeniškai tai nepakeičiamas faktorius, kurio dėka galėjau pasijusti lyg namuose. Rinkdama medžiagą vienam savo darbo tyrimui, turėjau galimybę pabendrauti su žmonėmis, kurie nuoširdžiai pasidalino savo patyrimais, nuomonėmis ir istorijomis – man tai buvo nepaprastai visapusiškai praturtinanti patirtis“.

Camilla sėkmingai baigė magistrantūros studijas ir ruošiasi doktorantūrai, norėdama pratęsti kultūrų tyrinėjimus.

Apie „Erasmus“ studijas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.