loader image

Ekskursijoje – vokiečių kultūros pėdsakai Šančiuose

1649

Spalio 16–20 d. antrą kartą Lietuvoje rengiamos Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“, kurių metu šalyje vyks vokiečių kalbai ir kultūrai skirti renginiai. Svečiai bus kviečiami apsilankyti vokiško kapitalo įmonėse, išklausyti paskaitas, dalyvauti užsiėmimuose, susipažinti su vokiečių palikimu.

Vytauto Didžiojo universiteto germanistai ir veiklų platforma „Šančių kioskas“ kviečia į specialiai šiam renginiui parengtą ekskursiją „Vokiečių pėdsakais po senuosius Šančius“.

Dar iki Pirmojo pasaulinio karo Šančiuose gyveno vokiečių bendruomenė, veikė net keletas vokiečių valdomų fabrikų ir mažesnių įmonių. Šiose įmonėse dirbo daug vokiečių kilmės tarnautojų ir darbininkų, kurie būrėsi į draugijas, šventė šventes ir meldėsi senuosiuose Šančių evangelikų maldos namuose. Pėdsaką priemiesčio istorijoje paliko ir Vokietijos kariuomenė.

Ši ekskursija – tai puiki galimybė susipažinti su itin turtinga daugiakultūre Šančių istorija.

Vokiečių kultūros pėdsakais dalyvius lydės Šančių gidė Austėja Bliumkytė-Padgurskienė  bei VDU studentės germanistės Greta Garnytė ir Indrė Maštauskienė.

Susitinkimo vieta ir laikas – 2017 m. spalio 21 d., šeštadienis,  11 val. transporto stotelė „Šančių poliklinika“ (važiuojant nuo miesto). Ekskursija nemokama.

Laukiami visi, norintys pažinti kitas kultūras savame mieste.

Ekskursijos „Vokiečių pėdsakais po senuosius Šančius“ įvykis socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Ekskursija yra „Ö kaip vokiškai?“ VDU organizuojamų renginių ciklo dalis.

Daugiau informacijos apie „Ö kaip vokiškai?“ VDU programą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.