E. Aleksandravičius vadovaus „Academia Cum Laude“

1056

Nuo rudens semestro universitete veikiančiai „Academia Cum Laude“ vadovaus istorikas, VDU Lietuvių išeivijos instituto vadovas, profesorius Egidijus Aleksandravičius. Unikali individualių studijų sistema motyvuotiems studentams leidžia rinktis dalykus laisvųjų menų (lot. artes liberales) principu ir visų studijų metu dirbti su pasirinktu profesionalu, aukščiausio lygio mokslininku ar pripažintu menininku.

Akademija siekia prisidėti prie pastangų kurti Lietuvos ateities šviesuomenę – būsimąjį mokslo, kultūros, technologijų, verslo elitą, kurio motyvacijos lygis yra aukštas. Lietuvoje precedento neturinčios studijos sujungia dviejų geriausių pasaulio universitetų, Kembridžo ir Harvardo, studijų modelius ir leidžia studentams patiems pasirinkti, kaip studijuoti – plečiant arba gilinant savo žinias.

Studijos skirtos labiausiai motyvuotiems studentams, visuomet siekiantiems žinoti daugiau, o jų dėstytojai (kuratoriai) – aukščiausio lygio tarptautiniu mastu pripažinti VDU profesoriai: filosofas Gintautas Mažeikis, istorikas Egidijus Aleksandravičius, teatrologė Jurgita Staniškytė, informatikas Tomas Krilavičius, chemikas Audrius Sigitas Maruška, medijų tyrėja Auksė Balčytienė, fotografas Romualdas Požerskis, sociologas Artūras Tereškinas, religijotyrininkas Egdūnas Račius ir daug kitų.

Akademijoje kuratorius studentui yra ne tik dėstytojas, bet ir mokslinės veiklos vedlys, kuris konsultuoja studentą akademiniais klausimais, vadovauja jo tyrimams, projektams, dalinasi sukaupta patirtimi ir padės jam siekti savo tikslų.

Studentas gali rinktis gilinti žinias konkrečioje studijų programoje, specializaciją pasirenkant vėliau, arba laisvųjų menų sistemą atitinkančias, platų dalykų spektrą apimančias studijas. Stodamas neretai studentas dar nėra galutinai apsisprendęs dėl savo specialybės, todėl studijuojantiems pagal individualią studijų sistemą suteikiama galimybė specializaciją rinktis vėlesniuose kursuose ar netgi ją keisti radikaliai.

Daugiau informacijos apie „Academia Cum Laude“ teikiama VDU tinklalapyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.