Duris atvėrė atnaujinta V. Biržiškos skaitykla

Lapkričio 12-ąją universiteto bendruomenei pristatyta atnaujinta VDU bibliotekos erdvė – Vaclovo Biržiškos skaitykla, kurioje ne tik atverti bibliotekos fondai, įdiegtos pažangios technologijos, neįgaliesiems pritaikyta infrastruktūra, bet ir įrengtas naujas interjeras ir užtikrintos ergonomiškos sąlygos.

„Projektas rėmėsi idėja, kad skaitykloje knygos turi būti prieinamos ir jų būtų kuo daugiau. Biblioteka atsivėrė ir tapo labiau prieinama, pritaikyta šiuolaikinėms informacinėms priemonėms. Tačiau svarbiausia, kad biblioteka prasminga tiek, kiek joje yra žmonių“, – atnaujintos skaityklos pristatyme sakė VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka.

Rekonstrukcija įvykdyta įgyvendinus Europos struktūrinių fondų ir VDU finansuotą projektą. Atverti bibliotekos fondai (per 40 tūkst. leidinių), įdiegtos naujos pažangios atvirų fondų technologijos, galimybė savarankiškai pasiimti ir bet kuriuo paros metu grąžinti bibliotekos leidinius, naudotis individualaus ir grupinio darbo erdvėmis, atnaujintomis kompiuterizuotomis darbo vietomis, įdiegtomis specialiomis studijoms ir mokslui reikalingomis programomis, negalią turintiems bendruomenės nariams pritaikyta infrastruktūra.

Kalbėdama apie naujoves, VDU plėtros prorektorė ir Projektinės veiklos tarnybos direktorė prof. dr. Natalija Mažeikienė pabrėžė, kad rekonstrukcijos pagrindas buvo ergonomika. Skaitykloje apšiltintos sienos ir lubos, atsirado moderni ventiliacijos sistema, taip pat įrengtos virtualios mokymosi vietos, kuriose studentai galės naudotis specialia programine įranga. Vienas svarbiausių akcentų – atverti bibliotekos fondai.

„Atvirai prieinamų knygų skaičius padidėjo nuo 14 iki 40 tūkst. Tai reiškia, kad keičiasi mokymosi ir darbo kultūra: dabar daugiau knygų bus galima rasti pagal jų dalykinį, disciplininį artumą“, – paaiškino prorektorė.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@mkt.vdu.lt) fotoreportažą.