Doc. dr. A. Grickevičiaus knygoje – apie išeivių vyskupą P. A. Baltakį

371

Sausio 9 d., trečiadienį, 17 val., Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51, Vilnius) bus pristatyta VDU Katalikų teologijos fakulteto docento dr. Artūro Grickevičiaus monografija apie iškilų Katalikų Bažnyčios ir užsienio lietuvių veikėją – vyskupą Paulių Antaną Baltakį OFM.

Monografijoje „Užsienio lietuvių vyskupas Paulius A. Baltakis OFM: tarnystės Bažnyčiai ir Tėvynei kelias“ bandoma atskleisti ir išryškinti ne tik paties užsienio lietuvių vyskupo, bet ir jam pavaldžių struktūrų – Lietuvių katalikų religinės šalpos ir Lietuvių informacijos centro – veiklos bruožus. Tam panaudoti gausūs šio vyskupo raštinės, Lietuvos diplomatinės tarnybos ir SSRS saugumo dokumentai.

Išskirtiniame renginyje dalyvaus užsienio lietuvių istoriją nagrinėję žinovai – prof. dr. Juozas Skirius (VDU Švietimo akademija), prof. dr. Juozas Banionis (Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras) ir dr. Ilona Strumickienė (moderatorė, VDU), taip pat kiti Lietuvos mokslo ir visuomenės, dvasininkijos atstovai.

Pagrindinis pašnekesio klausimas – užsienio lietuvių katalikų vyskupo ir jo pagalbininkų darbai, indėlis į kovą už tėvynainių religinę ir politinę laisvę.

Renginio nuotaiką padės kurti Liepos Grickevičiūtės ir Aušrinės Ulinskaitės atliekama daina „Skriski, skriski Lietuvėlėn“ ir L. Grickevičiūtės autorinė giesmė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.