loader image

Doc. A. Pukšto Prezidentūroje – apie Gegužės 3 d. Konstituciją

362

Gegužės 2 d. Politologijos katedros vedėjas doc. Andžėjus Pukšto Lietuvos Respublikos Prezidentūroje dalyvavo ir pasisakė diskusijoje „1791 m. gegužės 3 d. Konstitucija: reikšmė ir pamokos Europai“.

Diskusija buvo surengta Gegužės 3-iosios Konstitucijos 228-ųjų metinių išvakarėse, dalyvaujant Lenkijos Respublikos Konstitucinio Tribunolo pirmininkei  Juliai Przyłębskai ir Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininkui Dainiui Žalimui.

Kreipdamasi į diskusijos dalyvius, šalies vadovė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, jog istorinė Abiejų Tautų ir pirmoji Europoje rašytinė Konstitucija mums yra pasididžiavimo šaltinis.

Pasak Prezidentės, tai dokumentas, kuris tapo Lietuvos ir Lenkijos konstitucinės tradicijos dalimi, įtvirtinančiu konstitucinės viršenybės ir pamatinius demokratinės teisinės valstybės principus.

Nepaisant sudėtingų to meto aplinkybių, Konstitucija paskatino pirmąsias reformų užuomazgas ir pažangą, įkūnijo siekį modernizuoti valstybę, atsispirti užsienio įtakai ir išsaugoti nepriklausomybę. Jau tuomet buvo galima įžvelgti ir mūsų tautos kelio į būsimą valstybingumo atgimimą pradžią.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotrauka / Robertas Dačkus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.